Do 31 maja instytucje mogą zgłaszać się do edycji letniej projektu "Praktykuj w kulturze" - poinformowało we wtorek Narodowe Centrum Kultury. Na zgłoszenia od kandydatów na praktyki NCK będzie czekać od 2 do 14 czerwca.

"Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu +Praktykuj w kulturze+. Już od ponad dziesięciu lat Narodowe Centrum Kultury pośredniczy między studentami i absolwentami, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, a instytucjami z sektora kultury, poszukującymi nowych członków swoich zespołów" - napisano na stronie NCK.

Poinformowano, że edycja letnia projektu potrwa od 15 czerwca do 28 września 2020 r. NCK na zgłoszenia instytucji czeka od 18 do 31 maja, na zgłoszenia kandydatów na praktyki – od 2 do 14 czerwca. Dodano, że nabór uzupełniający dla praktykantów odbędzie się od 16 do 28 czerwca.

Zgłaszanie ofert praktyk odbywa się poprzez portal Pracuj w kulturze: pracujwkulturze.nck.pl. Aby zgłosić swoją instytucję, należy zalogować się/założyć konto na portalu.

Praktykanci zgłaszać się mogą również poprzez portal Pracuj w kulturze. Zgłoszenie trafia bezpośrednio do instytucji oferującej praktyki. Na praktyki mogą zgłosić się: studenci trzeciego roku studiów licencjackich, studiów magisterskich, studenci studiów podyplomowych, studiów artystycznych, społecznych lub humanistycznych oraz absolwenci tych studiów do 30. roku życia.

Wymagana jest także "bardzo dobra organizacja pracy i życzliwość w kontaktach z ludźmi" oraz "spełnienie dodatkowych warunków określonych przez instytucję przyjmującą np. znajomość języków obcych, obsługa komputera, prawo jazdy itp.".

NCK, podążając za zmieniającą się rzeczywistością, "zachęca do realizowania praktyk także w trybie pracy zdalnej". "W ostatnim czasie instytucje kultury zmuszone były przenieść swoją działalność do sieci. I choć kolejne fazy odmrażania gospodarki pozwalają nam na stopniowy powrót do pracy stacjonarnej, wygląda na to, że oferta internetowa zostanie z nami na dłużej" - zwrócono uwagę w komunikacie.

Jak dodano, "praca w trybie online jest wyzwaniem dla nas wszystkich, ale również możliwością dotarcia do szerszego niż dotąd grona odbiorców kultury". "Zachęcamy instytucje kultury do rozszerzenia swojej oferty o możliwość praktykowania zdalnie i zaproszenia praktykantów do współtworzenia oferty online" - napisano.

NCK wskazało, że "instytucje, które biorą udział w projekcie +Praktykuj w kulturze+, zyskują wsparcie nowego współpracownika – studenta lub świeżo upieczonego absolwenta". "Oprócz pomocy w realizacji codziennych obowiązków to także gwarancja zastrzyku nowych pomysłów i świeżego spojrzenia na działalność instytucji! Jesteśmy przekonani, że +Praktykuj w kulturze+ ma jeszcze jeden wymiar – pomaga rozwijać i profesjonalizować najmłodszych członków polskiej kadry kultury" - zaznaczono.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: nck.pl >>>