Minikoncert online Teatru Muzycznego w Łodzi poświęcony Stanisławowi Moniuszce będzie można w piątek obejrzeć i wysłuchać na blogu "Muzyczny wirtualnie". Wystąpi w nim, związana z łódzką sceną, Justyna Kopiszka. Tydzień później zaśpiewa Paweł Erdman.

Joanna Karpińska z Teatru Muzycznego zwraca uwagę, że teatr po raz kolejny zaprasza do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu "Dusza śpiewa", na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny. Zrealizowane są one w ramach większego projektu - "Muzyczny wirtualnie".

"Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych solistów – mówi dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz.

W piątek będzie można wysłuchać minirecitalu Justyny Kopiszki. Sama solistka zwraca uwagę, że sytuacja, w której się znaleźli artyści jest zupełnie nowa, ale też "wyzwala kreatywność". "To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów" - podkreśla.

Kopiszce akompaniować będzie Krzysztof Brzeziński. Razem wykonają pieśni i arie Stanisława Moniuszki - jak zapowiadają - w niecodziennych aranżacjach. Artystka zaśpiewa m.in. arię Skołuby z opery "Straszny dwór".

Karpińska przypomina, że Justyna Kopiszka związana jest z Teatrem Muzycznym od 2014 roku, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny w "Jesus Christ Superstar", karczmarki w "Człowieku z La Manchy" i damy dworu w "Wielkiej księżnej Gerolstein". Jej repertuar obejmuje także partię siostry Hubert w musicalu "Nunsense" i pani Pearce w "My Fair Lady". Śpiewa również partie operowe.

W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu "Śpią wystawy" Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Minirecital Kopiszki będzie można oglądać online na blogu "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com) w piątek o godz. 20. Tydzień później, 10 kwietnia, w repertuarze Moniuszki wystąpi Paweł Erdman.