Teatr Współczesny w Warszawie cały czas gra online. Pierwszym spektaklem kwietniowego repertuaru wirtualnego będzie arcydzieło Sławomira Mrożka - „Tango” - w reżyserii Macieja Englerta z gwiazdorską obsadą. Transmisja w internecie tylko 5 kwietnia 2020 roku o godzinie 19:00.

Warszawski Teatr Współczesny nie zostawia widzów i gra online. Pierwszym spektaklem kwietniowego repertuaru wirtualnego będzie arcydzieło Sławomira Mrożka - „Tango” - w reżyserii Macieja Englerta. Na scenie gwiazdorska obsada: Danuta Szaflarska, Marta Lipińska, Ewa Gawryluk, Zbigniew Zapasiewicz, Wiesław Michnikowski, Krzysztof Kowalewski oraz Piotr Adamczyk.

Premiera spektaklu miała miejsce na Scenie w Baraku w 1997 roku, a po paru miesiącach przedstawienie przeniesione zostało na Scenę Główną. Cieszyło się wielkim powodzeniem, grany był ponad 170 razy.

„Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Macieja Englerta
Pokaz online tylko 5 kwietnia 2020 roku o godzinie 19:00
Więcej na: wspolczesny.pl >>>

Link do transmisji:

Recenzje spektaklu

"Englert nie starał się na siłę uwspółcześnić "Tanga". Nie znajdziemytu więc szaleństw interpretacyjnych, grubo ciosanych aluzji; na scenie nie ma żadnych rekwizytów, które w sposób nazbyt oczywisty wskazywałyby, że akcja dzieje się tu i teraz. A mimo to jego przedstawienie poraża aktualnością. Tekst Mrożka nabiera nowych znaczeń, tak dziś istotnych, choć - co zrozumiałe - całkiem innych niż ponad 30 lat temu."

- Malwina Głowacka, Więź nr 11, 01.11.1997

"Aktorzy tej doskonałej obsady jakby zapomnieli o własnych, jednostkowych ambicjach, wyrzekając się ich na rzecz wyższegodobra: przedstawienia. Nikt tu nie próbował zabłysnąć indywidualnie, wyłamać się z zespołu, grać na własne konto, na swój osobisty sukces. Wszystko, od pierwszej do ostatniej sceny, w każdej roli,postaci, sytuacji - zostało podporządkowane nadrzędnemu celowi: jednolitości przedstawienia, jego spójności tak w wyrazieestetycznym, jak wymowie intelektualnej, w słowie, ruchu, myśli. Te założenia osiągnięto we Współczesnym na poziomie wyjątkowo tylko spotykanym w naszych teatrach. Wielki to sukces i reżysera, i wszystkich grających. A obsada zaiste gwiazdorska: Szaflarska, Lipińska, Zapasiewicz, Michnikowski i Kowalewski, no i dzielnie im sekundująca para autentycznie młoda: Gawryluk i Adamczyk."

- Andrzej Hausbrandt, Pokaz nr 20, 1997