11 i 12 października Naczelna Rada Adwokacka oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie po raz siódmy zapraszają do stołecznego Kina Muranów na Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej” prezentujący wybór najlepszych tytułów o tematyce prawniczej. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Siódma edycja przeglądu, od początku cieszącego się popularnością wśród widzów, to klasyczne tytuły: dramat „W imię ojca” (1993, reż. Jim Sheridan) oraz familijny „Cud na 34. ulicy” (1947, reż. George Seaton). W programie także nowość, pokazywany po raz pierwszy w Warszawie, zwycięski dokument 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - „Adwokatka” (2019, reż. Rachel Leah Jones), który otworzy Przegląd 11 października. Galę otwarcia dla zaproszonych gości poprowadzi Grażyna Torbicka.

Program przeglądu dostępny na stronie i w kinie Muranów. Bezpłatne bilety na seanse można odbierać w kasie kina od 7 października.

- Po roku przerwy wracamy z naszym Przeglądem w jego klasycznej formule. Pragniemy zaprezentować widzom tytuły, które są nam, adwokatom, bliskie. Dla wielu będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć klasyczne filmy ze znakomitymi postaciami obrońców na wielkim ekranie. Zaprezentujemy również premierowo niezwykły dokument o izraelskiej adwokatce, Lei Tselmel, aktywistce praw człowieka, która służy i pomaga tym, od których odwrócili się wszyscy. To wzór nie tylko dla adwokatów, ale cenna i fascynująca lekcja dotycząca podstawowego prawa, jakim jest prawo do obrony. Chcemy, by nasz przegląd prezentował widzom charakter pracy adwokatów i jej niebagatelny wkład w codzienne życie obywateli. Serdecznie zapraszamy do kina!- mówi adw. Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej i pomysłodawczyni wydarzenia.