Serwisy streamingowe oferujące możliwość oglądania nieograniczonej ilości seriali, filmów i programów zyskują coraz większą popularność. Porównaliśmy ofertę trzech najpopularniejszych z nich: Netflixa, HBO GO i Amazon Prime Video.

Krótki opis serwisu

Na stronach internetowych porównywanych serwisów można znaleźć ich następujące charakterystyki:

 • Netflix

Netflix to usługa przesyłania strumieniowego, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z szerokiej oferty nagradzanych filmów, seriali, programów oraz produkcji dokumentalnych za pośrednictwem tysięcy urządzeń połączonych z internetem.

 • HBO GO

HBO GO to usługa oparta na streamingu dostępna bezpośrednio oraz u wybranych operatorów, która da ci nieograniczony dostęp do programów HBO za pomocą twojego komputera, telefonu komórkowego, tabletu i innych urządzeń. HBO GO to twoje ulubione seriale produkcji HBO, hity kinowe, dokumenty i programy specjalne przedstawiające kulisy produkcji.

 • Amazon Prime Video

Prime Video to usługa, która umożliwia dostęp do cyfrowych filmów i programów telewizyjnych w ramach miesięcznej subskrypcji.

Oferta

 • Netflix

Serwis oferuje użytkownikom trzy rodzaje planów subskrypcyjnych:

• Podstawowy

Opłata miesięczna wynosi 34 złote. W tej cenie użytkownik otrzymuje możliwość korzystania z pełnej oferty filmów, seriali i programów, które może oglądać na laptopie, telewizorze, telefonie oraz tablecie. W wariancie podstawowym niedostępna jest jakość HD i Ultra HD, a do konta może być podłączone tylko jedno urządzenie.

• Standard

Opłata miesięczna wynosi 43 złote. Od wariantu podstawowego różni się dostępnością jakości HD i większą o jeden liczbą ekranów do jednoczesnego oglądania.

• Premium

To najdroższy z planów subskrypcyjnych Netflixa. Opłata za miesiąc jego użytkowania to 52 złote. Zapewnia dostęp do jakości HD i Ultra HD oraz możliwość jednoczesnego oglądania materiałów na czterech urządzeniach.

 • HBO GO

Miesięczny abonament HBO GO kosztuje 19,90. Jego opłacenie pozwala na korzystanie ze wszystkich usług oferowanych przez serwis. HBO GO umożliwia oglądanie równocześnie na dwóch ekranach, a z do jednego konta można podłączyć maksymalnie 5 urządzeń. Treści są dostępne w różnej rozdzielczości - od 720p do jakości Full HD, zależnie od warunków umowy z daną wytwórnią.

 • Amazon Prime Video

Amazon Prime Video kosztuje 5,99 euro miesięcznie. Przez pierwsze sześć miesięcy nowy użytkownik korzysta z oferty promocyjnej i płaci tylko 2,99 euro. Serwis nie oferuje opcji dzielenia konta na subkonta dla członków gospodarstwa domowego. Możliwe jest korzystanie z usługi z trzech różnych urządzeń, przy czym limit wzrasta do dwóch urządzeń, jeżeli uruchamiana jest ta sama pozycja z biblioteki. Amazon Prime zapewnia dostęp do treści w pełnym UHD, tj. jakości 4K z HDR i z dźwiękiem przestrzennym (czyli rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli).

Okres próbny

 • Netflix

Do niedawna Polacy rejestrujący się na Netflixie mogli skorzystać z miesięcznego okresu próbnego za darmo. Obecnie serwis nie oferuje takiej usługi w Polsce.

 • HBO GO

Pierwszy miesiąc jest bezpłatnym okresem próbnym.

 • Amazon Prime Video

Użytkownik może przetestować serwis w trakcie bezpłatnego okresu próbnego, który trwa 7 dni.

Dostępność

 • Netflix

Oprogramowanie Netflix zapewnia dostęp do katalogu serwisu z dowolnego urządzenia połączonego z internetem i mającego zainstalowaną aplikację Netflix, takiego jak: telewizor Smart TV, konsola do gier, odtwarzacz multimedialny, dekoder, smartfon czy tablet. Materiały z serwisu można także przesyłać strumieniowo bezpośrednio z komputera lub laptopa.

 • HBO GO

Obecnie można korzystać z usługi na następujących platformach: PC i MAC, iPhone, iPad, smartfony i tablety z systemem Android, Samsung Smart TV, LG Smart TV, Android Smart TV oraz Sony PlayStation 3 i 4. HBO GO jest też kompatybilne z Apple TV 4, Airplay i Chromecast.

 • Amazon Prime

Amazon Prime Video dostępny jest w wersji webowej, na Fire OS we wszystkich jego odmianach, na iOS, na Androida, na PlayStation 3 i 4, na Windows 10 dla Xbox One, na konsole Wii U, na Android TV, Orsay, Tizena, webOS-a i tvOS. Jest też wbudowany w liczne autorskie platformy dla dekoderów, telewizorów i odtwarzaczy Blu-ray, współpracuje też z Airplay i Chromecastem.

Pobieranie i oglądanie w trybie offline

 • Netflix

Za pomocą aplikacji Netflix można pobrać niektóre filmy, seriale oraz programy i obejrzeć je bez dostępu do internetu.

 • HBO GO

Obecnie funkcja pobierania treści i odtwarzania ich w trybie offline nie jest dostępna na HBO GO.

 • Amazon Prime Video

Wybrane tytuły w usłudze Prime Video można pobrać na urządzenie mobilne w celu ich późniejszego obejrzenia bez aktywnego połączenia internetowego.