statystyki

Sekielski: Dziennikarze powinni pytać o odpowiedzialność hierarchów, o to, co wiedział Jan Paweł II, czy ukrywał pedofilię [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti16.05.2019, 20:16; Aktualizacja: 17.05.2019, 10:06
Sekielscy Fot. Maksymilian Rigamonti

Sekielscy Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

O problemie pedofilii i pracy nad filmem "Tylko nie mów nikomu" z Anną i Tomaszem oraz Dominiką i Markiem Sekielskimi rozmawia Magdalena Rigamonti.

ANNA SEKIELSKA: Chłopaki, wyłączcie telefony.

MAREK SEKIELSKI: Nie mogę. Film ma trafić do Cannes. Na targi. Właśnie to ustalam. Mamy dystrybutora.

Zadzwoniłam do Anny Sekielskiej w niedzielę, dobę po premierze filmu. Płakała. Szlochała nawet.

ANNA: Zaczęłam płakać jeszcze w sobotę w nocy.

Płakała pani, bo?

ANNA: Bo emocje, bo stres. Wszystko nagle odpuściło. Do tego wzruszenie.

DOMINIKA SEKIELSKA: Marek zaczął we wtorek. Kilka dni przed premierą. Wchodzę do pokoju. Płacz, histeria. Myślałam, że coś się stało. Że coś z mamą. Coś w rodzinie. To był ten poziom histerii. Pytam, co się dzieje. I słyszę: nic, muszę odreagować.

Pan też płakał?

TOMASZ SEKIELSKI: Mnie pani pyta?

Tak.

TOMASZ: Odchorowałem rozmowy z ofiarami księży pedofilów już wcześniej. Był taki moment, że one się skumulowały, że było ich bardzo dużo. Dużo więcej, niż znalazło się w filmie.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (23)

  • StAAbrA(2019-05-16 21:16) Zgłoś naruszenie 2614

    A co tam u łańcuchowych przebierańców - i ich krewnych , znaczy prokuratorów i adwokatów - w gorącym temacie pedofilii ??? Bo rozumiemy , że jakieś łapówki , albo inne kręcenie kamienic , to jakby normalka ... Niech się Sekielsio nie leni , póki rozgrzany , i niech idzie za cioskiem ...

    Odpowiedz
  • Vox 61(2019-05-17 00:56) Zgłoś naruszenie 220

    Czy istnieje jeszcze Świat poza kościelną pedofilią ?

    Odpowiedz
  • prawda(2019-05-16 23:57) Zgłoś naruszenie 195

    Wesołowskiego na Dominikanę wysłano z Watykanu w czasie kadecji JP II

    Odpowiedz
  • uczyn (2019-05-17 10:52) Zgłoś naruszenie 155

    panie sekielski jeszcze mafie ze SKOKOW pan pokaz i to bedzie na tyle o tej piso--skiej mafi

    Odpowiedz
  • policjant(2019-05-17 09:15) Zgłoś naruszenie 158

    Dziennikarze powinni pytać filmowców, co ofiary pedofilii myślą o trąbieniu o ich dramacie w mediach tydzień przed wyborami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Urszula11953(2019-05-16 21:53) Zgłoś naruszenie 141

    Ktoś, to pisał nie sprawdził nawet poprawności nazwiska autora dokumentu??? Siekielski w tytule nawet!!! Oj, brzydko!

    Odpowiedz
  • nn(2019-05-17 06:58) Zgłoś naruszenie 1211

    "A ja nie chcę występować w roli osoby, która osądza Jana Pawła II, bo jestem od tego daleki. Trzeba poczekać na poznanie faktów, bo naprawdę łatwo jest ferować wyroki." Ale podejrzenie to już rzucić można? Ciekawe, gdyby tak zrobić to samo w stosunku do niego? Np. Czy pan S. ma coś na sumieniu? Ja przecież nie oskarżam, ja tylko pytam. Jaki jest efekt? To zawsze wzbudza wątpliwości.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2019-05-17 22:00) Zgłoś naruszenie 115

    Dziennikarze powinni raczej pytać, co to za przypadek zrządził, że rok temu zagrano "Klątwę", pół roku temu wypuszczono "Kler", miesiąc temu zdzira plugawiła wizerunek NMP, a aktualnie sekielski uzdrawia moralnie KK z pedofilii.(głównie homoseksualnej, prowadzonej przez SB)

    Odpowiedz
  • smutek(2019-05-16 21:11) Zgłoś naruszenie 1117

    No to dlaczego jednocześnie kneblujecie ofiary sądów , prokuratorów , polityków czy decyzyjnych urzędników ? Dzieją się rzeczy straszne...raczej nie sądzę , że chodzi wam o dobro dzieci bo nigdy o to nie chodzi...raczej to po raz kolejne wasze nawalanki wewnątrz mafijne ? Feministki będą lepsze w nauczaniu seksu ?

    Odpowiedz
  • Wiola(2019-05-16 23:16) Zgłoś naruszenie 1024

    czekam aż Sekielski wytłumaczy skąd to jego zainteresowanie pedofilia, bo chodzą o nim dziwne informacje, a sam jest "kawalerem". W necie można odnaleźć ciekawe informacje o nim, wypowiadane przez chłopców...

    Odpowiedz
  • XXYYZZ (2019-05-17 10:51) Zgłoś naruszenie 96

    W tzw. aferze pedofilskiej w kk chodzi głównie o jej UKRYWANIE!!! Ale jeźeli kk już jest na widelcu, to kolejny temat: finanse i majątek Kościoła i jego hierarchów. Jest poza wszelką kontrolą i jawnością. Podpowiadam: jak funkcjonowała, zlikwidowanz "za pięć dwunasta" Komisja Majątkowa, co z funduszami zbieranymi na ratowanie Stoczni Gdańskiej? To zastanawia myślących i tutaj jest też rola odważnych dziennikarzy śledczych!!!

    Odpowiedz
  • Czyżby znowu PIS winny ???(2019-05-17 16:45) Zgłoś naruszenie 95

    PIS odpowiada za Wszystko - Globalne wzrosty cen Ropy i Gazu, Pietruszki i Ziemniaków i politykę Watykanu....

    Odpowiedz
  • o(2019-05-17 09:50) Zgłoś naruszenie 87

    a w przypadku np. nauczycieli to kogo należy spytać dyrektora szkoły, kuratora, ministra czy dziennikarz sam sobie odpowie

    Odpowiedz
  • policjant(2019-05-17 09:18) Zgłoś naruszenie 76

    Tyle hałasu, żeby polska delegacja w europarlamencie była trochę bardziej rozbita.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-05-16 21:20) Zgłoś naruszenie 73

    Czyżby się czaił , aby przepytać samego Szuldrysia ???

    Odpowiedz
  • jurek(2019-05-16 20:40) Zgłoś naruszenie 612

    pederastia to związki erotyczne lub kontakty seksualne mężczyzn z młodzieńcami lub młodzieńców z chłopcami obecne w kulturze starożytnej Grecji, później także Rzymu (choć tam nie zyskały powszechnego uznania)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ABC(2019-05-16 21:11) Zgłoś naruszenie 30

    @jurek - no, i...?

    Odpowiedz
  • amator - obserwator(2019-05-17 10:52) Zgłoś naruszenie 26

    JPII działacz antykomunistyczny przebrany w ubiór papieski. Doprowadził o częściowego upadku komunizmu. Zawziął się też na Kubę ale mu nie wyszło - chciał wyręczyć USA!!!!!!!! Tam jednak jest aktualne hasło Cuba si Yankee NO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • zgroza(2019-05-19 09:25) Zgłoś naruszenie 14

    Bardzo dobrze, że ujawnił, brawo dla niego. Jak można tak krzywdzić dzieci

    Odpowiedz