Spektakl. Komedia. Dramat. Stand-up. I... Muppet Show! Wszystko to jednego wieczoru, i to na jednej scenie! Teatr PAPAHEMA i Teatr Montownia zapraszają na widowisko, jakiego jeszcze nie było. Rafał Rutkowski opowie o ekscytacjach i zgryzotach ryzykantów, których bryza nadziei na lepsze jutro przywiała do Warszawy - pępka świata zwanego Polską. Temat aktualny, bo przecież wszyscy - niezależnie od wieku, płci, wzrostu, wyznania i orientacji - zmierzamy do Warszawy.

Tęsknota za stolicą jest jak nasz spektakl: demokratyczna, tolerancyjna i poprawna politycznie. Żeby nie być gołosłownym czy po prostu nudnym, Rafał zaprasza do swojego Show kilka osób, które poręczą za jego gadaninę, wypruwając sobie flaki. Spokojnie! To przecież Muppet Show. Polska Ulica Sezamkowa. Wiadomo, lalki zarażają radością, a cierpią zawsze bezboleśnie. Rozgadane, rozśpiewane i chętne do intymnych zwierzeń freaki z całej Polski: Podlaski Śledź, Miś z Zakopanego, Aktor z Prowincji, Warszawska Syrenka i inni zapewnią rozrywkę, która pomoże oswoić lęki, ukoić nerwy i zażegnać konflikty. Czego chcieć więcej?!

„Niepodległość słoików"

Teatr PAPAHEMA & Teatr Montownia

Stand-up Rafała Rutkowskiego ze specjalnym udziałem lalek

tekst: Agata Biziuk
lalki i kreacja przestrzeni: Olga Ryl-Krystianowska
muzyka: Natasza Topor
występują: Rafał Rutkowski, Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel
produkcja: Teatr PAPAHEMATerminy:
28 września - premiera
29 września, godz. 21.30
30 września, godz. 19.00
Po spektaklu premierowym odbędzie się spotkanie z twórcami.Bilety i rezerwacje:
- w kasie Teatru | ul. Rynek Nowego Miasta 5/7 | od wtorku do niedzieli w godzinach 14.00-19.00 | tel. (22) 468 00 99,
- on-line | http://teatrwarsawy.pl/ | https://www.ebilet.pl/organizatorzy/teatr-warsawy/ | ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-warsawy,17

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy.