statystyki

Kolejny rok rekordów polskich filmów

autor: Sylwia Czubkowska10.01.2018, 07:56; Aktualizacja: 10.01.2018, 10:26
Listy do M. 3, film

Piotr Adamczyk i Agnieszka Dygant w filmie "Listy do M. 3" (2017)źródło: Materiały Prasowe

ROZRYWKA | Rekordowa liczba sprzedanych biletów, rekordowo wielu widzów na polskich filmach i wysokie wpływy z polskich produkcji w Wielkiej Brytanii

W pierwszej piątce najchętniej oglądanych ubiegłego roku w Polsce filmów znalazły się aż trzy rodzime tytuły: „Listy do M. 3”., na które udało się sprzedać prawie 3 mln biletów, „Botoks” – 2 mln 315 tys., i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – 1 mln 803 tys. widzów. Obok nich największym powodzeniem cieszyły się „Gru, Dru i Minionki”, na które sprzedano niemal 2 mln biletów, i „Ostatni Jedi”, który choć miał premierę w połowie grudnia, to do końca roku zdążyło go obejrzeć 1 mln 737 tys. widzów.

Rynkowym fenomenem, i to drugi rok z rzędu, są filmy reżysera Patryka Vegi. W 2016 r. na jego „Pitbulla” oraz „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” sprzedano ponad 4 mln biletów.

W 2017 r. do kin poszło ponad 56 mln osób, z czego 13,5 mln na polskie produkcje. To kolejny z rzędu rok, gdy branża filmowa bije u nas rekordy i wyraźnie widać, że spory w tym udział mają polskie filmy.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie