Wojciech Majcherek, kurator 37. WST zaprosił dziewięć spektakli z Polski i jeden z zagranicy. Frekwencja osiągnęła poziom 122 procent, o 11 procent więcej niż w ubiegłym roku. Najwięcej widzów zobaczyło spektakl „Triumf woli” w reżyserii Moniki Strzępki - na drugim spektaklu Scena im. Gustawa Holoubka pomieściła 601 teatromanów, na pierwszym pokazie było 563 widzów. Największa frekwencję – w sumie 143 procent– miał „Najgorszy człowiek na świecie” z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Przedstawienie w reżyserii Anny Smolar, „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Grzegorza Jarzyny i „Wyspa” Teatru Pieśni Kozła to trzy tytuły, które na życzenie widzów pokazano w dodatkowych terminach.
Małe Warszawskie Spotkania Teatralne gościły w tym roku osiem przedstawień, na których frekwencja, tak jak w ubiegłym roku, przekroczyła 100 procent. Sądząc po zainteresowaniu młodej publiczności nurt spektakli dla dzieci jest już równie istotnym elementem WST, jak przedstawienia dla dorosłych. Kuratorem tegorocznej edycji była Joanna Rogacka.

Warszawskie Spotkania Teatralne zorganizował Teatr Dramatycznym m.st. Warszawy przy finansowym wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.