statystyki

Jean Michel Jarre zagra w Polsce

14.03.2016, 12:26; Aktualizacja: 14.03.2016, 12:46
Jean-Michel Jarre

Jean Michel Jarreźródło: Materiały Prasowe

Legenda muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre wystąpi jesienią na dwóch koncertach w Polsce – 5 listopada w Atlas Arenie w Łodzi, a dzień później – w katowickim Spodku – podał w poniedziałek organizator koncertów.

Reklama


Reklama


Światowa trasa „Electronica”, promująca dwuczęściowy album pod tym samym tytułem, rozpocznie się w Europie w październiku. Poprzedzi ją kilka występów na letnich festiwalach.

Pierwsza część tego wydawnictwa, współtworzonego z 30 artystami, jest już dostępna. Druga będzie miała swoją premierę 6 maja.

Koncerty francuskiego artysty mają formę ekspresyjnych widowisk z użyciem syntezatorów analogowych i ogromnych ekranów projekcyjnych HD, z towarzyszeniem scenografii złożonej z laserów i świateł oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej.

Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi oszałamiający sukces, był "Oxygene" z 1976 roku, płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak "Oxygene", „Equinoxe”, „Magnetic Fields”, „Zoolook”, „Rendez- Vous" czy “Waiting For Cousteau” okazały się ogromnym sukcesem i na całym świecie sprzedano ich ponad 80 milionów.

Jarre wystąpił w Polsce już kilkakrotnie. Najbardziej znany koncert dał w Stoczni Gdańskiej 26 sierpnia 2005 roku z okazji 25. rocznicy powstania Solidarności.

Jean-Michel Jarre - Electronica Volume 1 (Trailer)

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Reklama