Nowy album Boba Dylana zatytułowany "Fallen Angels" wyjdzie 20 maja na cztery dni przed 75. urodzinami legendarnego muzyka. Publikacja albumu będzie związana z trasą koncertową w USA obejmującą 30 występów – poinformował w poniedziałek na Twitterze sam muzyk.

Trzydziesty siódmy album Dylana, który jest uważany za jedną z najważniejszych postaci światowej muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad, zawiera utwory przygotowane przez muzyka w ciągu ostatniego roku tj. od wydania albumu "Tempest" (Burza) uznanego przez krytyków, jak się okazało – mylnie, za pożegnanie kompozytora ze sceną muzyczną.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Dylana na Twitterze i na Facebooku zamierza on też dać w kwietniu piętnaście koncertów w Japonii. Najprawdopodobniej w programie znajdą się utwory z nowej płyty. W koncertach będzie mu towarzyszyć znana gwiazda muzyki soul i bluesa Mavis Staples.

Bob Dylan (Robert Allen Zimmerman)swój oryginalny styl oparł na wielu gatunkach muzycznych od amerykańskiego folku i country bluesa, przez muzykę gospel, a także jazz, swing, rock and roll i rockabilly do angielskiej, szkockiej oraz irlandzkiej muzyki folkowej.

Wczesne utwory Boba Dylana zasłynęły jako zaangażowane społecznie i politycznie. Zawierały odwołania filozoficzne i literackie. Ignorowały konwencje muzyczne, co sprawiało, że twórczość Dylana wpisywała się w nurt ówczesnej kontrkultury młodzieżowej.

Bob Dylan jest twórcą kultowych songów uznawanych za hymny pokolenia: Blowin' in the Wind, Like a Rolling Stone i protest songów: The Times They Are a-Changin', Hurricane.

Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana (Grammy, Oscar, Nagroda Pulitzera). Był kilkakrotnie wymieniany jako kandydat do literackiej Nagrody Nobla.

Artysta trzykrotnie występował w Polsce: w 1994 , w 2008 i w 2014 roku, kiedy to był główną gwiazdą Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska.