statystyki

Upadły anioł w wiosce pod wulkanem. "Lucyfer" w kinach

26.01.2016, 15:30; Aktualizacja: 27.01.2016, 14:49
Lucyfer

"Lucyfer" w kinach źródło: Materiały Prasowe

W rytmie muzyki z meksykańskiej prowincji śledzimy Gabino, kruczoczarnego mężczyznę o surowym spojrzeniu i rysach twarzy. Mówi o sobie, że jest aniołem. Film otrzymał główną nagrodę na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

Reklama


Reklama


Fabuła filmu, który w założeniu twórców ma być czymś innym niż kino, nawiązuje do biblijnej opowieści o Lucyferze. Upadły anioł o twarzy Gabino Rodrígueza podczas wędrówki z nieba do piekieł spędza jakiś czas na ziemi, prowokując narodziny ludzkiej woli i świadomość istnienia granicy pomiędzy dobrem a złem. Lucyfer wprowadza zamęt w życiu odsuniętej od świata meksykańskiej wioski u podnóża wulkanu Parícutin. Wywołuje wątpliwości u pasterki Lupity, uwodzi jej wnuczkę Marię, a udającego paraliż Emanuela uzdrawia.

Meksykański dramat w reżyserii Gusta Van den Berghe wchodzi na ekrany polskich kin w najbliższy piątek, 29 stycznia. W rolach głównych występują: Gabino Rodríguez, María Acosta, Jerónimo Soto Bravo.

LUCIFER a film by Gust Van Den Berghe - Trailer

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Reklama