Fabułę filmu "Mandela: Long Walk to Freedom" oparta na autobiografii, którą prezydent RPA opublikował w 1995 roku. Scenariusz na jej podstawie stworzył William Nicholson, która w swojej filmografii ma takie tytuły jak "Gladiator", "Elizabeth: Złoty wiek" i "Les Miserables Nędznicy". Reżyserem filmu jest Justin Chadwick, który stworzył m.in. "Kochanice króla". W filmie występują m.i.: Naomie Harris, Tony Kgoroge, Riaad Moosa, Zolani Mkiva, Jamie Bartlett, Lindiwe Matshikiza, Deon Lotz, Terry Pheto. Główną rolę zagra Idris Elba, który po brawurowej roli w serialu "Luther" powoli przebija się do czołówki gwiazd Hollywood. W kinach można właśnie oglądać "Pacific Rim" z jego udziałem."Mandela: Long Walk to Freedom" wejdzie do kin pod koniec listopada.

W 2009 roku w postać Nelsona Mandeli wcielił się  Morgan Freeman. Za rolę w "Invictus - Niepokonany" Clinta Eastwooda aktor otrzymał m.in. nominację do Oscara i Złotego Globe'u.

Idris Elba w zwiastunie filmowej biografii Nelsona Mandeli

Studio The Weinstein Company pokazało zwiastun filmu "Mandela: Long Walk to Freedom". W roli głównej występuje Idris Elba.

Komentarze FB: