W surowej i pięknej scenerii Islandii poznajemy dwójkę braci, starych kawalerów. Gummi i Kiddi nie odzywają się do siebie. Ich powolne, wiejskie życie hodowców owiec płynie spokojnym nurtem do czasu, gdy oboje nie znajdą się w opałach. Czy mimo rodzinnej waśni, milczenia i uporu pomogą sobie w potrzebie? Film został nominowany do tegorocznego Oscara.
Reklama

Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

Islandzki dramat komediowy w reżyserii Grímura Hákonarsona wchodzi na ekrany polskich kin już jutro, 12 lutego. W rolach głównych występują: Sigurður Sigurjónsson, Theódór Júlíusson, Charlotte Bøving.