9 grudnia rusza Europejska Konferencja Filmowa - wydarzenie towarzyszące 29. Europejskim Nagrodom Filmowym we Wrocławiu. Europejska Konferencja Filmowa pt. Europejska kinematografia wobec piractwa i wyzwań cyfrowej rzeczywistości odbędzie się 9 grudnia 2016 roku, w przeddzień rozdania 29. Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu.

Wezmą w niej udział międzynarodowi goście, wśród nich wiceprzewodniczący Europejskiej Akademii Filmowej, scenarzysta i reżyser Antonio Saura oraz szef European Network Aubéry Escande, a także producenci, twórcy, dystrybutorzy i prawnicy zajmujący się prawem autorskim.

Głównymi tematami konferencji będą wyzwania i problemy jakie stwarza piractwo, globalne rozwiązania w prawie autorskim, szukanie sposobów na skierowanie odbiorców do legalnych źródeł, zmiana postaw widzów w związku z dostępnością filmów w sieci, a także sposoby wsparcia finansowego europejskiego kina.

Organizatorem konferencji jest Fundacja Legalna Kultura. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest partnerem wydarzenia, które odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, w godzinach 10.00-17.15. Wstęp na konferencję jest bezpłatny - po zarejestrowaniu.

Rejestracja i szczegółowy plan konferencji tutaj.