Jak co tydzień polecamy kilka najciekawszych wydarzeń kulturalnych nadchodzących dni

Hommage a Krzysztof Kieślowski – startuje kolejna edycja Sokołowsko Festiwalu Filmowego, tym razem pod hasłem „Patrz uważnie”. W programie imprezy (9–11.09) znalazły się spotkania, wystawy, a przede wszystkim filmy. Obok kilku obrazów Kieślowskiego pokazane zostaną m.in. „Ja, Olga Hepnarova” i „Aurora”. Pokazy filmowe także w warszawskim NInA.
Nowa wystawa w warszawskiej Zachęcie. „Dwubiegunowo” to pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości Jacka Malinowskiego pokazująca wybór z filmografii tworzącego fałszywe dokumenty artysty.
Premiera filmu „Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego” w muzeum Polin w Warszawie. Po filmie (11.09, wstęp wolny) spotkanie z reżyserem i poetą.
Brytyjska wokalistka Joss Stone wystąpi we Wrocławiu. Koncert (11.09) został przeniesiony z klubu Eter do sali Klubu Biznesowego na Stadionie Miejskim.
Koncert japońskich artystów dźwiękowych Akio Suzuki i Aki Ondy w warszawskim CSW. 10.09 artyści wykorzystają na nim niekonwencjonalne i własnoręcznie stworzone instrumenty z walkmana, kawałków drewna czy wiadra.
Ludovico Einaudi da koncert w Krakowie. Włoski kompozytor i pianista zagra 12.09 w ICE. Jego muzykę na pewno kojarzą fani francuskiego filmu „Nietykalni”, w którym użyto jego kompozycji.
The Tallest Man On Earth to pseudonim, pod którym ukrywa się szwedzki artysta folkowy Kristian Matsson. Muzyk wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Najpierw (9.09) zaśpiewa w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, a dzień później w stołecznych Hybrydach.
Norweska wokalistka Aurora na koncercie w warszawskiej Proximie. 12.09 będzie promowała swój elektropopowo-folkowy album „All My Demons Greeting Me as a Friend”. Supportem będzie młody polski zespół żeński Lor.