Obraz „One More Time with Feeling” został zrealizowany w technice 3D, do której reżyser musiał długo namawiać niechętnego jej Cave’a. Aby osiągnąć specyficzny czarno-biały retro efekt, ekipa zbudowała specjalną masywną, statyczną kamerę. Efekt współpracy Dominika z Cave’em będzie można zobaczyć w najbliższy czwartek w kilkuset kinach na całym świecie. W Polsce pokażą go wybrane Multikina.
Do pierwszej współpracy Andrew Dominika i Nicka Cave’a doszło dziewięć lat temu. Cave wraz ze swoim wieloletnim muzycznym współpracownikiem Warrenem Ellisem napisali muzykę do znakomitego westernu Dominika – „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” z Casey’em Affleckiem i Bradem Pittem w rolach głównych. Po latach reżyser i muzycy spotkali się ponownie. Okazją miał być filmowy materiał do nowej, szesnastej już płyty Nicka Cave’a & The Bad Seeds. Obraz, który miał początkowo koncertowy koncept, nieoczekiwanie ewaluował w osobistą opowieść Cave’a, której tragiczny ton nadała tragiczna śmierć jego syna w zeszłym roku. Sam reżyser tak tłumaczy ten proces: „Po śmierci syna Nicka widywaliśmy się dość często z nim i jego rodziną. Kiedy zaproponował mi zrobienie filmu, który miał pokazać proces nagrywania nowego albumu The Bad Seeds, zapytałem go, dlaczego chce to zrobić. Odpowiedział, że są rzeczy, o których chciałby powiedzieć, ale nie wiedział komu. Nie chciał tego zrobić w formie tradycyjnego wywiadu, bo czuł, że chce przekazać, co się dzieje, ludziom, dla których jego muzyka jest ważna – dać chociaż poczucie, że wszystko idzie do przodu”.
Obraz „One More Time with Feeling” został zrealizowany w technice 3D, do której reżyser musiał długo namawiać niechętnego jej Cave’a. Aby osiągnąć specyficzny czarno-biały retro efekt, ekipa zbudowała specjalną masywną, statyczną kamerę. Efekt współpracy Dominika z Cave’em będzie można zobaczyć w najbliższy czwartek w kilkuset kinach na całym świecie. W Polsce pokażą go wybrane Multikina. Będzie można w nim nie tylko zobaczyć proces nagrywania nowego albumu The Bad Seeds. W filmie znalazły się również wywiady, a przede wszystkim nowe kompozycje, które 9 września pojawią się na płycie „Skeleton Tree”. To następca wydanego trzy lata temu, doskonałego „Push the Sky Away”. Prace nad „Skeleton Tree” Cave rozpoczął już w 2014 r. i te początki też znalazły się w „One More Time with Feeling”. Wykaz kin, w których będzie można obejrzeć film, znajduje się na stronie Multikino.pl.
One More Time with Feeling | sieć Multikino, 8.09