Warszawa Singera, czyli XIII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej, już od środy w stolicy. W programie spektakle, koncerty, spotkania. Program na FestiwalSingera.pl.

Wystawa „Brescia. Renesans na północy Włoch” w Muzeum Narodowym w Warszawie, czyli blisko 50 obrazów mistrzów północnowłoskiego renesansu. Ekspozycja czynna do 28.08.

Koncert The Rolling Stones na ekranach sieci Multikino. Pokaz „Sweet Summer Sun – Hyde Park Live” 28.07.

Ostatnie dwa dni festiwalu Globaltica w Gdyni. Do soboty włącznie wystąpią jeszcze m.in. Monsieur Doumani (Cypr), Garmarna (Szwecja) i nasza Kapela Maliszów.

Grupa Yellowjackets da koncert w ramach Letniego Festiwalu Jazzowego w Krakowie. Wieczór z fusion jazzem i rhythm and bluesem 22.07 w Kijów.Centrum.

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie. Kolejna edycja teatralno-cyrkowej imprezy wystartuje 28.07. Program na Sztukmistrze.eu.

Święto różnych odmian mrocznej muzyki, po raz kolejny w Bolkowie. Impreza wystartuje w najbliższy czwartek. W ciągu czterech dni zagrają m.in. XIII Stoleti, Clan of Xymox, De/Vision czy Fields of the Nephilim.

Popowo-alternatywny zespół Milky Chance na jedynym koncercie w Polsce. Niemiecki band, twórcy przeboju „Stolen Dance”, zagrają w stołecznej Progresji 28.10.

Amerykańska gwiazda rhythm and bluesa Macy Gray (na zdj.) zaśpiewa w Szczecinie. Artystka wystąpi w ramach Szczecin Music Festu 27.07 na Zamku Książąt Pomorskich.