„CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” to spin-off serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. Seria opowiada o policjantach z laboratorium kryminalistycznego, którzy wykorzystują najnowsze technologie do rozwiązywania zagadek kryminalnych w największym mieście Ameryki. 3. sezon serialu już od 6 listopada w dni powszednie o 21:00 na CBS Action.

Detektyw Mac Taylor (Gary Sinise, Apollo 13, Zielona Mila), to oddany pracy śledczy, który wierzy, że wszystko ma ze sobą związek, a każdy ma swoją historię. Jest on odznaczonym żołnierzem marines, który brał udział w operacji Pustynna Burza i robił wojenne zdjęcia. Praca jest jego życiem – dopóki nie rozwiąże danej sprawy, poświęca się jej bez reszty. Dzieli tę pasję ze swoją zawodową partnerką. Stella Bonasera (Melinda Kanakaredes, Hazardziści) to wykształcona detektyw, która konsekwentnie i skrupulatnie zmierza do celu.

Już w pierwszym odcinku 3. sezonu bohaterowie staną przed trudną kryminalną zagadką. Na Moście Brooklińskim znalezione zostaną zwłoki młodego mężczyzny, który miał bardzo zamożną narzeczoną. W ostatnim czasie para przechodziła kryzys. Czy miało to związek ze śmiercią ofiary? W jednym z kolejnych odcinków modelka reklamująca alkohol zostanie znaleziona martwa na promującym trunek przyjęciu. Było one urządzone w zimowym stylu i wszystko wskazuje na to, że kobieta została zadźgana lodowym soplem. Morderstwa dokonano w piwnicy, do której wstęp miały tylko osoby związane z organizatorem imprezy. W następnym odcinku temperatura zmieni się diametralnie. Tym razem przestępstwo zostanie odkryte w trakcie studenckiej domówki w hawajskim stylu. Jedna z par uda się do znajdującej się na piętrze sypialni, gdzie dokona dramatycznego odkrycia – pod sufitem będą się znajdowały zdekapitowane zwłoki jednej z uczestniczek zabawy. Śledczy trafią na ciekawy trop – morderca w swoim modus operandi najwyraźniej inspirował się historią mitologicznej Hydry.

Na 3 sezon „CSI: Kryminalnych zagadek Nowego Jorku” kanał CBS Action zaprasza od 6 listopada w dni powszednie o 21:00. Powtórki następnego dnia o 8:00 i 14:00.
W soboty maraton z serialem od 13:00