Na co warto się wybrać? Co zobaczyć? Jak co tydzień, przygotowaliśmy najciekawsze propozycje kulturalne na najbliższe dni.
Minimaraton z filmami o przygodach agenta z licencją na zabijanie. Nowego Bonda z Danielem Craigiem „Spectre” oraz poprzednika „Skyfall” będzie można zobaczyć w sieci Multikino w środę (4.11).
Trwa festiwal muzyczny w warszawskim Mózgu. W tym tygodniu wystąpią m.in. Arnaud Riviere, Jacek Sienkiewicz, William Parker i Stian Westerhus. Szczegółowy program na Festiwal.Mozg.pl.
Maraton Halloween w sieci kin Cinema City. 30.11 od godz. 21.00 kina pokażą filmy wybrane przez widzów.
Cassandra Wilson w Zabrzu. Znakomita wokalistka wystąpi w Domu Muzyki i Tańca 4.11. Podczas koncertu Wilson zaprezentuje materiał z ostatniej płyty „Coming Forth by Day”, która jest jej hołdem dla Billie Holiday.
Norweska grupa Shining przyjeżdża do Polski na trzy koncerty. Swoją nową, doskonałą płytę „International Blackjazz Society” będą promowali w dniach 1–3.11 koncertami w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.
Jesienna trasa Artura Rojka startuje w najbliższy czwartek. Do 30.11 autor płyty „Składam się z ciągłych powtórzeń” wystąpi m.in. w Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Bydgoszczy.
Jamie XX w Palladium. Koncertem w Warszawie w najbliższą środę Jamie XX, znany z projektu The XX, będzie promował album „In Colour”. Supportem będzie Tasker.
Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej w muzeum POLIN w Warszawie. Szczegóły imprezy, która odbędzie się w dniach 2–8.11, na stronie Wjff.pl.
Neneh Cherry na jedynym koncercie w Polsce. Autorka przebojów „Woman” i „7 Seconds” z Youssou N’Douru zaśpiewa jutro (31.11) w Filharmonii Częstochowskiej. Przed nią na scenie stanie Antoni „Ziut” Gralak i jego skład GRAAL.