Lance Armstrong. Ikona sportowej siły i sukcesu. Podziwiany na całym świecie za kolarskie trofea, m.in. siedmiokrotne zwycięstwo w Tour de France. Wygrał też z rakiem. Słowem: superman. Nieskazitelność Armstronga runęła, gdy w 2012 udowodniono mu wieloletnie oszustwo i stosowanie dopingu. Do końca życia nie może uprwiać zawodowo kolarstwa.

Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Dramat biograficzny w reżyserii Stephena Frearsa wchodzi na ekrany kin już jutro, 30 października. W rolach głównych występują: Ben Foster, Jesse Plemons oraz Chris O'Dowd.