Pod prąd – to hasło tegorocznego Festiwalu Conrada w Krakowie. Na to święto literatury składa się blisko 100 wydarzeń, a do Krakowa zjedzie niemal 150 gości. Szczegóły imprezy, która potrwa między 19 a 25.10, na ConradFestival.pl.

Soundedit’15 od najbliższego czwartku w Łodzi. Koncerty dadzą m.in. OMD, Little White Lies oraz Wojciech Waglewski i goście. Nagrodę na łódzkiej imprezie odbierze chociażby Bob Geldof. Więcej na Soundedit.pl.

Wystartował festiwal Warszawa w Budowie. W ramach imprezy odbędzie się wiele wystaw, warsztatów i dyskusji. Program na www.artmuseum.pl.

Paradise Lost dwukrotnie w Polsce. Brytyjska grupa będzie promowała swój najnowszy album „The Plague Within” występami we Wrocławiu (21.10, klub Alibi) i w Gdańsku (22.10, B90).

Premiera „Pigmaliona” w Warszawskiej Operze Kameralnej. W zaczynającym się nowym sezonie premierę będzie miał również „Orfeusz” Dariusza Przybylskiego. Szczegółowy program na OperaKameralna.pl.

John Abercrombie Quartet, Reggie Washington, zespół Oregon i Stacey Kent to niektórzy z wykonawców, gości serii koncertów Era Jazzu. Występy odbędą się w Poznaniu w dniach 16–19.10.

Joe Satriani na jedynym koncercie w Polsce. Doskonały gitarzysta zagra 18.10 na warszawskim Torwarze w ramach The Shockwave Tour.

Artur Rojek, O.S.T.R., Domowe Melodie, Call The Sun i Rita Pax wystąpią na gdańskim Hoop Likes Festivalu. Festiwal odbędzie się 17 i 18.10 w Amber Expo.

Znakomita wokalistka jazzowa Diana Krall zaśpiewa na Torwarze. W najbliższy wtorek w stolicy wykona m.in. kompozycje ze swojej ostatniej płyty „Wallflower”.