Gala była też okazją do uczczenia 10 lat działalności PISF, podczas niej obecna dyrektor Agnieszka Odorowicz, której kadencja dobiega końca, podziękowała filmowcom za niezwykłą przygodę, zapewniając, że ostatnie dekada to najpiękniejszy okres w jej życiu.
Symbolicznie władzę nad Polskim Instytutem Sztuki Filmowej objęła nowa dyrektor Magdalena Sroka, która zapewniała, że dołoży wszelkich starań, by kontynuować działania Agnieszki Odorowicz. Nowa dyrektor PISF wyraziła też nadzieję, że jej praca będzie równie skuteczna i inspirująca jak jej odchodzącej przyjaciółki.
Po ceremonii przekazania sterów Instytutu wręczono jego nagrody. W kategorii książka o tematyce filmowej, wyróżniono wydawnictwo „Polski film dla dzieci i młodzieży”, którą napisali Jerzy Armata i Anna Wróblewska. Współautorka wyjaśniała, że jest to pierwsze kompendium wiedzy na temat filmu dla dzieci i bardzo ją cieszy, że jej książka została doceniona, ponieważ film dla dzieci jest bardzo ważny ale wciąż mało szanowany.
Z kolei w kategorii rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii, nagrodę otrzymało Studio Orka za rekonstrukcję cyfrową i koloryzację kronik z Powstania Warszawskiego. Dyrektor Studia Magdalena Zimecka podkreślała, że było te niezwykłe wyzwanie. Eksperci z ponad 5 godzin zachowanych Kronik, wybrali kilkadziesiąt minut, które klatka po klatce musieli odrestaurować i pokolorować, dzięki czemu powstał film "Powstanie Warszawskie".
W kategorii audycja filmowa nominowany był ukazujący się w Programie 1 Polskiego Radia „Magazyn bardzo filmowy”, którego autorami są Joanna Sławińska i Michał Montowski oraz audycja Programu 4 Polskiego Radia „Hrapkowidz” Błażeja Hrapkowicza.
Ponadto PISF przyznał nagrody między innymi: najlepszemu dystrybutorowi, krytykowi, filmowemu portalowi internetowemu, kinu czy Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu.