Pierwszym filmem wyemitowanym w ramach cyklu będzie „Za kierownicą: Historia Diany Kilmury” (w sobotę 5 września o 22:00). Produkcja przedstawia dramatyczną historię kobiety, która mimo sprzeciwu rodziny realizuje swoje pragnienie i zostaje zawodowym kierowcą ciężarówki. Nieszczęśliwy wypadek, w którym bohaterka zostaje ciężko ranna i obrażenia odnosi jej syn, diametralnie zmienia jej sytuację. Kiedy poszkodowana stara się o przyznanie renty inwalidzkiej okazuje się, że najgorsze jeszcze przed nią, a prawdziwa walka o godne życie dopiero się zaczyna.

W ramach cyklu poznamy także niezwykłe historie znanych kobiet. Bohaterką filmu „Martha za kratkami” (w niedzielę 6 września o 22:00) będzie Martha Stewart - była modelka i maklerka, która nauczyła Stany Zjednoczone gotować, piec, sprzątać, upiększać dom, szyć kostiumy dla dzieci i pielęgnować ogródek. Dla wielu Amerykanek stała się wzorem do naśladowania. W 2002 roku Martha Stewart stała się obiektem skandalu: wszystkie nagłówki krzyczały, iż dopuściła się oszustw finansowych wykorzystując nielegalnie poufne informacje. Na dzień przed gwałtowym spadkiem wartości firmy farmaceutycznej sprzedała wszystkie swoje udziały. Sąd nie znalazł dowodów na nieprawidłowości przy tej transakcji, ale uznał Marthę za winną utrudniania śledztwa i składania fałszywych zeznań. Kobieta odbyła karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności w więzieniu w Wirginii Zachodniej, a kolejne pięć spędziła w areszcie domowym. Film przedstawia życie bohaterki od momentu jej wejścia do spółki, poprzez proces, uwięzienie, a później spektakularny powrót do dawnej popularności. W roli Marthy w filmie wystąpiła znakomita Cybill Shepherd, która znana jest widzom między innymi z serialu „Na wariackich papierach” i filmu „Była sobie zbrodnia”.

Kolejna produkcja – „Skandalistka Jacqueline Susann” (w niedzielę 20 września o 22:00) oparta jest na biografii znanej pisarki, autorki „Doliny lalek”. Film świetnie oddaje klimat burzliwych lat 60., obfitujących w alkohol, narkotyki i seks. Przez pierwszych 18 lat swojego życia Jacqueline Susann marzyła o aktorstwie, by w końcu zdać sobie sprawę, że taka kariera nie jest jej pisana. Postanowiła odnaleźć się w pisarstwie. Odrzucona przez wielu redaktorów, wydała w końcu w 1966 roku powieść „Dolina lalek”, która błyskawicznie stała się hitem. Portret trzech kobiet uzależnionych od seksu i narkotyków nazywano opowieścią z kluczem. Niewielu wiedziało, że imprezowy styl życia Susann był dla niej ucieczką od życiowych tragedii: wychowywała autystycznego syna, zachorowała na raka piersi i poddała się mastektomii. Film nominowano w kilku kategoriach do nagrody Gemini (kanadyjskiej Emmy).

Cykl przybliży widzom również postać aktorki Judy Garland. „Historia Judy Garland” (cz. 1 i 2 w sobotę i niedzielę, 26 i 27 września o 22:00) ukazuje jej życie począwszy od dzieciństwa, kiedy to nazywała się jeszcze Frances Ethel Gumm, aż po jej tragiczną śmierć w 1969 roku. Aktorka zagrała między innymi w filmach: „Laski na Broadwayu”, „Dziewczyna z Chicago” i „Narodziny gwiazdy”. Widzom jest doskonale znana z roli Dorotki w „Czarnoksiężniku z Oz”. To na potrzeby tego filmu zaśpiewała słynną do dziś piosenkę „Over the Rainbow”. Tragiczną historię Judy Garland często porównuje się do losów Marilyn Monroe. Okoliczności jej śmierci do dziś pozostają niewyjaśnione. Jedna ze spiskowych teorii głosi, że aktorka (przypadkowo, bądź specjalnie) przedawkowała barbiturany. Przez wiele lat przyjmowała bowiem środki nasenne, mieszając je z alkoholem.

Ponadto w cyklu:

„Wybawcy: Lot 111”
W sobotę 12 września o 22:00

„Pozwólcie mi odejść”
W niedzielę 13 września o 22:00

„Sprawa Milgaarda”
W sobotę 19 września o 22:00