W czeskiej Ostrawie rozpoczyna się jedno z największych wydarzeń muzycznych wschodniej Europy - festiwal Colours of Ostrava. W ciągu czterech dni odbędzie aż 300 imprez - koncertów, spektakli, projekcji filmowych i warsztatów. Na miejscu są muzycy z 31 krajów świata.

Festiwal rozpocznie się koncertem islandzkiej gwiazdy - Bjork. Dyrektorka festiwalu Zlata Holusova podkreśla, że będzie to niecodzienny spektakl. Bjork chciała bowiem, aby punkt kulminacyjny jej występu nastąpił w momencie zachodu słońca. Piosenkarka przygotowała też wielki pokaz światła i ognia.

Organizatorzy zwracają uwagę, że rolą festiwalu również jest promowanie nowych talentów na arenie międzynarodowej. Dlatego też szczególną uwagę zwracają na młodych wykonawców nie tylko z Czech i Słowacji, ale i z Polski.

Poza koncertami festiwal to również teatr, kino i warsztaty, a przede wszystkim - wielka rodzinna impreza, w ramach której osoby powyżej 65 roku życia i dzieci niższe niż 1,40 m będą mogły wchodzić na wszystkie wydarzenia za darmo.

Więcej informacji na colours.cz>>>