Tydzień Rumuński w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W programie pokazy filmów, spotkania, wystawy, ale przede wszystkim spektakle. Na otwarcie „Edyp” Teatru Narodowego w Sibiu.
Nowy balet w Teatrze Wielkim Operze Narodowej „Casanova w Warszawie” z librettem na motywach pamiętników Giacomo Casanovy do zobaczenia między 29 maja a 2 czerwca.
Midge Ure z zespołem w Warszawie i Krakowie. Były lider zespołu Ultravox 30 maja zagra w stołecznej Progresji, a dzień później w Klubie Fabryka w Krakowie.
Prace Zbigniewa Lengrena w cyklu „Mistrzowie karykatury polskiej” już do obejrzenia w warszawskim Muzeum Karykatury. Na wystawie przede wszystkim humor prasowy, satyryczno-humorystyczne „fotorysunki”, ilustracje książkowe i plakat.
Ponad 80 wydarzeń artystycznych na Streetwaves, w tym instalacje, warsztaty, koncerty, pokazy filmów. Kolejna edycja tej miejskiej akcji 30 i 31 maja w okolicach gdańskich falowców na Przymorzu oraz w Dolinie Radości w Lasach Oliwskich.
Napalm Death, Epica, Guano Apes na Ursynaliach 2015. Obok gwiazd imprezy 29 i 30 maja w Warszawie wystąpią jeszcze m.in. Hatebreed, Coma oraz The Qemists.
Kolejna edycja Enter Music Festivalu nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu. W najbliższe wtorek i środę zaprezentują się m.in. jego dyrektor artystyczny Leszek Możdżer, Dominik Bukowski, Atom String Quartet oraz Ambrose Akinmusire Quartet.