Weekend japoński w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. W programie m.in. sztuki „Lady Makbet i Ofelia” oraz „Desert-Rose” i wykłady o teatrze japońskim.
Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym. Impreza potrwa do niedzieli. Gościem honorowym jest w tym roku Francja.
Festiwal Katowice Kultura Natura z podtytułem „Metamorfozy”. W dniach 15–24 maja odbędzie się kilkanaście koncertów symfonicznych, kameralnych i jazzowych.
Istniejący już niemal 40 lat zespół Def Leppard da koncert na warszawskim Torwarze. 19 maja supportami kapeli będą Lessdress oraz Exlibris.
ROME – muzyczny projekt Jerome’a Reutera – w sobotę w klubie Progresja w Warszawie. Dla fanów mieszanki industrialno-folkowej.
Kolejna odsłona Nocy Muzeów 16 maja. Lista wydarzeń na stronach instytucji kulturalnych.
Nowe wystawy w krakowskim MOCAK-u. Od tego weekendu można oglądać tu ekspozycje „Gender w sztuce”, „Polska-Izrael-Niemcy. Doświadczenie Auschwitz” oraz „Andy Warhol. Dziesięć portretów Żydów XX wieku”.
CSW Zamek Ujazdowski w stolicy zaprasza na awangardowe koncerty w ramach STREFA: MonotypeFEST 02. Dziś (15.05) i jutro wystąpią m.in. Wolfram oraz We Will Fail.
Islandzka artystka Sóley na czterech koncertach w Polsce. Wystąpi kolejno 21 maja w Warszawie (Basen), dzień później w Katowicach (Rialto), 23 maja w Poznaniu (Eskulap) i 24 maja we Wrocławiu (Eter).