20. edycja święta miłośników literatury, czyli Port Literacki już w ten weekend we Wrocławiu. W programie spotkania z pisarzami, spektakle i koncerty. Szczegóły na PortLiteracki.pl.
Ostatnie trzy dni festiwalu Afrykamera w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i we Wrocławiu. Później filmowa impreza przenosi się do Konina oraz Białegostoku. Program na Afrykamera.pl.
Noc Hobbita – dzisiaj (24.04) w sieci Multikino maraton z ekranizacjami bestsellerowej powieści J.R.R. Tolkiena. W programie: „Hobbit: Niezwykła podróż”, „Hobbit: Pustkowie Smauga”, „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”.
Festiwal Operowy w Bydgoszczy. Wydarzenie potrwa do 10 maja w Operze Novej. Na sobotnią inaugurację „Potępienie Fausta” Hectora Berlioza według tragedii „Faust” Goethego.
„Wszystko wisi na włosku”, czyli wystawa poświęcona Tadeuszowi Kantorowi do końca kwietnia w krakowskiej Galerii Starmach. Składa się na nią osiem płócien i towarzyszących im przedmiotów oraz fotografie, które dokumentują wernisaż wystawy z 1973 roku.
Koncert zespołu Mouse On Mars w sobotę w warszawskim Basenie. Występ elektronicznego duetu z Niemiec poprzedzi koncert Zamilskiej.
Dog Eat Dog dzisiaj (24.04) w Warszawie, a jutro w Gdańsku. Zagrają m.in. kawałki ze swojego przebojowego debiutu „All Boro Kings” z 1994 roku.
Charlie Winston zaśpiewa w sobotę w Krakowie, a dzień później w Warszawie wystąpi. Brytyjski artysta folkowy zaprezentuje swój nowy materiał.
Wystartował warszawski Festiwal Nowa Muzyka Żydowska. Do 27 kwietnia wystąpią m.in. Jorgos Skolias, Cukunft oraz Anakronic feat. Taron Benson.
Mariza, Paulo Flores, Neuza, Charlotte Dipanda, Helder Moutinho – to gwiazdy tegorocznej odsłony Siesta Festivalu. Impreza odbywa się w ten weekend w Gdańsku.