Wiosenna odsłona POP! Festival w ten weekend w warszawskim kinie Iluzjon. W sobotę i niedzielę będzie można m.in. zobaczyć filmy George’a A. Romero, poznamy także laureata literackiej nagrody im. Henryka Sienkiewicza.
Również w Iluzjonie w dniach 23–26 kwietnia festiwal dla fanów kina niemego. W programie 10 filmów z muzyką na żywo, m.in. „Narodziny narodu” D.W. Griffitha (w tym roku mija 100. rocznica premiery filmu).
Dokument „Cobain: Montage of Heck” o liderze Nirvany w najbliższy czwartek w sieci Multikino. W filmie znalazły się niepublikowane wcześniej nagrania wideo oraz wywiady ze współpracownikami Kurta.
Do 14 czerwca potrwa w CSW w Warszawie najobszerniejsza wystawa w karierze Piotra Bosackiego „Sprawa jest w załatwianiu”. Składają się na nią filmy animowane, maszyny artystyczne i instrumenty muzyczne.
Wokalistka soulowa Nneka da u nas dwa koncerty. W niedzielę wystąpi w gdańskim B90, a dzień później w Progresji w Warszawie.
Stacey Kent, Joe Lovano i James Carter – to niektóre z gwiazd, które zagrają podczas Jazz Art Festival w Katowicach w dniach 21–30.04.
Na pięć koncertów przyjedzie nujazzowa brytyjska formacja The Cinematic Orchestra. Swój nowy materiał zagrają między 23 a 27 kwietnia kolejno w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.
Niemiecki zespół Camouflage grający mroczną odmianę synthpopu jest obecny na scenie już ponad 30 lat. Właśnie nagrali nowy krążek „Greyscale”, który zaprezentują w warszawskiej Progresji 17 kwietnia. Supportem będzie polski Das Moon.
Swoje największe przeboje w stylu „Feel” i „Let Me Entertain You” oraz kilka coverów zaprezentuje dzisiaj (17 kwietnia) w Krakowie Robbie Williams. Supportem będzie zespół trzech sióstr ze Szwecji Baskery.