PRZEGLĄDY FILMOWE W WARSZAWSKIM ILUZJONIE. 1 marca startują nowe cykle dla fanów kina. Wśród nich przegląd poświęcony słynnym kobietom (m.in. „Szukając Vivian Maier”), filmy Claude’a Chabrola i obrazy z Sir Johnem Gielgudem.
„OPOWIEŚCI AFRYKAŃSKIE WEDŁUG SZEKSPIRA” W NOWYM TEATRZE. W ATM Studio w Warszawie przez weekend będzie można zobaczyć spektakl na podstawie tekstów Szekspira, powieści „Lato” J.M. Coetzeego oraz monologów autorstwa Wajdiego Mouawada. W sztuce w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego grają m.in.: Stanisława Celińska, Ewa Dałkowska, Maja Ostaszewska, Magdalena Popławska, Adam Ferency i Jacek Poniedziałek.
TRZY PRZESTRZENIE, SIEDMIU ARTYSTÓW, TEMAT: ŚWIAT LUDZI SKAZANYCH NA IZOLACJĘ KONTRA ŚWIAT ZEWNĘTRZNY. Jeszcze tylko dzisiaj w warszawskiej Stacji Muranów oraz dwóch sąsiednich miejscach przy ul. Andersa 13 w Warszawie trwa wystawa „Widzenia”. Będzie można poznać wyniki działań artystów (m.in. Zdzisław Najda, Eliza Proszczuk, Katya Shadkovska) przeprowadzonych w więzieniach.
WAYNE SHORTER GWIAZDĄ BIELSKIEJ ZADYMKI JAZZOWEJ W KATOWICACH. Znakomity amerykański saksofonista da koncert ze swoim kwartetem w najbliższą sobotę. Będzie to jego jedyny występ w Polsce.
JARBOE 1 MARCA W KLUBIE FABRYKA W KRAKOWIE. Koncert pochodzącej z Nowego Orleanu artystki, związanej przed laty z zespołem Swans, poprzedzi Helen Money, która da wyjątkowy show na wiolonczeli.
W DWÓCH WARSZAWSKICH KLUBACH odbędzie się tegoroczna edycja święta fanów elektroniki, czyli festiwalu Electronic Beats. W piątek (27 lutego) w Palladium wystąpią Metronomy, Highasakite i Adi Ulmansky, a w Basenie Gilles Peterson oraz Motor City Drum Ensemble.