Planszowa gra o Wiedźminie trafiła na polski i światowy rynek. Graczom zaproponowano wcielenie się w Geralta, czarodziejkę Triss czy barda Jaskra i przeżycie przygód w świecie wymyślonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Rafał Jaki z CD Projekt Red mówi, że rozgrywka zbliżona jest do popularnego "Talizmanu", znanego w Polsce w latach 90-tych jako "Magia i Miecz", ale całość jest nieco bardziej skomplikowana i nowocześniejsza.

Projektantem był znany twórca Ignacy Trzewiczek. Każdy z graczy musi realizować własne misje, za które zdobywa punkty zwycięstwa, niezbędne do wygranej. Rafał Jaki zapowiada, że w grze znajduje się wszystko to, co powinno się znaleźć w wiedźmińskim świecie - walka z potworami, romanse, intrygi, nieco humoru, ale też i trudnych decyzji.

Intencją autorów było stworzenie planszówki nie tylko dla fanów gier komputerowych i miłośników prozy Sapkowskiego, ale także osób które po prostu chcą mieć satysfakcję z rozgrywki.

Przy produkcji wykorzystano sporo materiałów, które powstały w trakcie prac nad trzema częściami komputerowego Wiedźmina, ale nie tylko. Duża część grafik - na przykład mapa - powstały specjalnie na użytek gry. Wykorzystano też znane już grafiki koncepcyjne, ale też starsze rysunki, dla których z różnych powodów dotąd nie znaleziono zastosowania.

W planszówkę "Wiedźmin Gra Przygodowa" grać może do czterech osób, a czas rozgrywki to około dwóch godzin. Jej światowym dystrybutorem jest Fantasy Flight Games - wydawca gier osadzonych w światach "Gwiezdnych Wojen", "Władcy Pierścieni" czy "Gry o tron".

Premiera trzeciej części przygód Geralta na komputery i konsole nowej generacji przewidziana jest na luty.