Wiedźmin polskim towarem eksportowym. Nim pojawi się trzecia odsłona komputerowych przygód białowłosego pogromy potworów, do światowej dystrybucji trafi poświęcona mu gra planszowa.

Planszowy "Wiedźmin" trafił do druku w wersji angielskiej i polskiej, trwają też testy jego elektronicznej wersji. Przed graczami stanie wyzwanie wcielenia się w jedną z postaci ze świata, wymyślonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin Geralt, czarodziejka Triss, krasnolud Yarpen i bard Jaskier mają realizować swoje własne cele, konkurując z pozostałymi bohaterami.

Rafał Jaki z CD Projekt RED zapewnia, że gra będzie miała w sobie wszystko to, czego można się po niej spodziewać. Na graczy czeka walka z potworami, romanse, intrygi, humor, ale i nieco ciężkich decyzji. Autorzy starali się trzymać swoich wytycznych, które stosują przy produkcji gier video, ale i dostosować je do realiów nowoczesnych gier towarzyskich.

Planszówka nie jest skierowana tylko do fanów gier video i miłośników prozy Sapkowskiego. Autorzy gry liczą na to, że trafią do szerszego grona odbiorców. Osoby które znają świat "Wiedźmina" znajdą w grze sporo odniesień i mrugnięć okiem, ale na pozostali też nie powinni się zawieść.

Gra ma się pojawić na polskim i światowym rynku w najbliższych miesiącach. Trzecia część komputerowego Wiedźmina o podtytule "Dziki Gon" trafi do graczy w lutym 2015 roku.