Konrad T. Lewandowski: Można nazywać mnie chamem, ale nie hejterem

autor: Mira Suchodolska29.11.2014, 07:00; Aktualizacja: 29.11.2014, 10:30

Można nazywać mnie chamem. Bo z chamstwa, w rozumieniu współczesnym, choć nie przedwojennym, korzystam jako środka wyrazu artystycznego - mówi w wywiadzie z DGP Konrad T. Lewandowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Zadumana na szlaku(2015-02-08 07:41) Zgłoś naruszenie 142

    Żałosny pokaz megalomanii, rozpaczliwie miotanie się w myśl idei nie ważne jak mówią byle mówili. Wymioty strachu przed zapomnieniem totalnym. Internetowe podrygi starego człowieka, który kiedyś miał szanse stać się poczytnym pisarzem - ale tę szansę zaprzepaścił - m.in. głupimi wyskokami. Najpierw utonął w grafomanii (np dzieło "czarna psychoza"), potem wydawało mu się że umie pisać kryminały ("'Magnetyzer") a teraz rozpaczliwie usiłuje odcinać kupony od własnej przeszłości publikując młodzieńcze powieści. Co z tego że najlepsze w całym dorobku - polska fantyka przez ostatnie 20 lat przeszła bardzo długą drogą i teraz rzeczy takie jak "Ksin..." czy "Most..." to już kompletnie niestrawna ramotka którą można pokazać dzieciom na zasadzie "tak wyglądały nasze trudne początki..."

    Odpowiedz
  • Jan Sidorenko(2014-11-29 16:06) Zgłoś naruszenie 71

    Ktoś tu zapomniał o przyznaniu się do podszywania się pod trolla o nazwie " Zabójca ... " I tak to jest z prawdomównością Przywodasa - korzysta z niej, gdy widzi zysk dla siebie a sam wcale nie jest taki kryształowy jakiego próbuje udawać. Sprawa druga - na swoim profilu zamieszcza oceny blogerów, które technicznie i literacką są równie słabe, jak ta która wywołała awanturę, różni się tylko jedną cechę. Zamieszczane są pozytywne. Sprawa trzecie - walczy z blogosferą tylko i wyłącznie o opinie swoich książek, bo tylko to go boli. Innych można wyszydzać, ale na pewno nie K.T.Lewandowskiego. Sprawa czwarta, chwali się ile to nie otrzymał banów, ale nie zająknął się nawet słowem, że sam osobiście zbanował o wiele więcej osób na swoim profilu, tylko dlatego, że ktoś nie zgadzał się z jego słowem. I tak można by było długo, choć muszę przyznać, że jako autor jest porządny, ale jak człowiek jest poniżej minimum które akceptuje. Z poważaniem.
    Jan Sidorenko

    Odpowiedz
  • Zdziwiony(2017-01-13 20:59) Zgłoś naruszenie 52

    Ej, czemu robicie wywiad z chorymi psychicznie ludźmi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ziutek(2017-05-23 10:49) Zgłoś naruszenie 42

    własnie przy ***************** na FB się zastanawiałem czemuż nigdy nie słyszałem o autorze SF Lewandowskim Konradzie. wychodzi że dlatego, że to po prostu idiota, ot co.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Progeusz(2015-02-12 00:25) Zgłoś naruszenie 46

    Pierwszy raz w życiu słyszę o Przewodasie (dlatego też nie mam zielonego pojęcia nt. jakości jego dzieł czy też produktów stworzonych przez osoby, z którymi dyskutuje), ale po przeczytaniu tego wywiadu, pomijając jego lekkie nawiedzenie i przesadne próby zbawiania świata, ogólnie uważam, że gość ma jak najbardziej rację. Zaś autorce wywiadu szczerze radzę sięgnąć do słownika, bo nie ma pojęcia co znaczy "hejter" i mogłaby z łaski swojej przestać przypinać tę plakietkę każdemu, kto używa mocnego języka.
    Wywiad pięknie obrazuje obecną sytuację w sieci, gdzie jest cała masa ugrzecznionych, którzy podnoszą wielkie larum gdy ktoś ma czelność być szczerym i akurat w danej chwili nie chce mu się przesadnie głaskać rozmówcy, a tak naprawdę to oni są pierwsi do hejterstwa, gdy tylko ktoś się wyłamuje.

    Aha - sieć to sieć, tu się nie przedstawia z imienia i nazwiska dopóki nie ma to znaczenia dla dyskusji. Za to wszędzie używam tego samego pseudonimu, więc Przewodasa proszę, aby nie wyskakiwał z tchórzostwem, gdyż w tej kwestii po prostu nie rozumie fundamentalnych zasad sieci.

    Odpowiedz
  • Manula(2014-11-29 16:17) Zgłoś naruszenie 11

    Dałaś mu się przegadać:)

    Odpowiedz
  • Mira Suchodolska(2014-11-29 17:10) Zgłoś naruszenie 10

    Ja moim rozmówcom zadaję pytania i słucham odpowiedzi, co nie oznacza, że zawsze się z nimi zgadzam (czemu wyraz chyba dałam :) Natomiast nie odpowiada mi styl kłótni z człowiekiem, którego się zaprosiło do rozmowy, coraz niestety częstszy w mediach. No, to chyba tyle

    Odpowiedz
  • Wywiadowany(2015-02-19 18:16) Zgłoś naruszenie 17

    "Zadumana na szlaku" - ktoś ci płaci za robienie tego hejtu w kolejnych dyskusjach na mój temat, czy wykazujesz tyle bezinteresownej nienawiści sama z siebie? Od Bondy jesteś? Masz odwagę by się przedstawić...?
    Progeusz - jeżeli anonimowy awatar domaga się kultury od człowieka występującego jawnie z otwartą przyłbicą, to to jak najbardziej ma znaczenie w dyskusji.

    Odpowiedz
  • Wywiadowany(2014-11-29 22:27) Zgłoś naruszenie 01

    JS, Wystarczy sprawdzić mejl towarzyszący "Zabójcy Spojlerów" - podpis jest.
    Jeżeli zamieszczam tylko recenzje pozytywne, to jakim cudem wzięła się "gęś" w komentarzu do recenzji negatywnej...?

    Odpowiedz
  • Wywiadowany(2014-11-29 15:51) Zgłoś naruszenie 02

    Zapraszam do Instytutu Fiszera!
    https://www.facebook.com/instytutfiszera?ref=hl

    Odpowiedz