Produkcja nowych "Gwiezdnych Wojen" rozpocznie się już w maju w Maroko. Cztery tygodnie zdjęciowe zaplanowano również w Abu Dhabi. Oba miejsca posłużą najprawdopodobniej jako scenografia planety Tatooine, która pojawiła się we wszystkich filmach George'a Lucasa oprócz "Imperium kontratakuje".

Akcja nowej części "Gwiezdnych Wojen" rozpocznie się 30 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów" i będzie śledziła przygody nieznanej trójki bohaterów. Na ekranie być może zobaczymy również postaci znane z oryginalnej trylogii. W obsadzie mają się znaleźć m.in. Mark Hamill, Carrie Fisher, Peter Mayhew i Harrison Ford.

Wytwórnia Disney wciąż nie potwierdziła informacji o zatrudnieniu Adama Drivera, Lupity Nyong'o i Johna Boyega. Jedynym pewnikiem jest obecność robota R2-D2.

Reżyserem filmu jest J.J.Abrams, który odpowiada za sukces nowej odsłony "Star Treka". Scenariusz będzie współtworzył Lawrence Kasdan, który odpowiada za "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi". Siódma odsłona "Gwiezdnych Wojen" ma wejść do kin w grudniu 2015 roku.

Reklama