„Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu” to komiks bez słów, więc nadaje się i dla najmłodszych, którzy jeszcze nie opanowali alfabetu.

Imprint wydawnictwa Kultura Gniewu może i ma taki sam akronim jak firma macierzysta, lecz jego rozwinięcie jest inne – Krótkie Gatki. Kryje się pod nim oferta dla dzieci i, ma się rozumieć, mamy i taty chcących swoje pociechy wtajemniczyć w arkana komiksu. Znakomitym pierwszym wspólnym krokiem może się okazać „Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu”, trójwymiarowa książka z dołączonymi dwoma parami specjalnych okularów do kolektywnego oglądania. Ano oglądania, bowiem komiks to bez słów, więc nadaje się i dla najmłodszych, którzy jeszcze nie opanowali alfabetu. Tytułowa wyprawa mieni się co prawda jedynie kolorami czerni i bieli, lecz efekt trójwymiaru potrafi przykuć do jednej strony co najmniej na parę minut. Może to jedynie bajer, może trochę drogi, ale atrakcyjny. I kto wie, może być początkiem cudownej przyjaźni z komiksem.

Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu | scenariusz i ilustracje: Matthias Picard | Kultura Gniewu 2013 | Recenzja: Bartosz Czartoryski | Ocena: 5 / 6