Finałowy odcinek serialu "Breaking Bad" obejrzało 10,3 mln widzów - poinformowała stacja AMC.

Wśród ponad 10 mln widzów było aż 6,7 mln w kluczowej grupie 18-49 lat. W porównaniu z ostatnim odcinkiem poprzedniego sezonu oglądalność wzrosła o o ponad 300 procent.

- Ten serial jest po prostu wyjątkowy - powiedział prezydent AMC Charlie Collier. - To zasługa Vince'a Gilligana, który poprosił nas o jedną rzecz: zakończenie tej historii na własnych warunkach. To jest właśnie to czego dokonał tej nocy. Gratulacje dla Vinvce'a i wszystkich osób zaangażowanych w tą niezwykłą podróż. Jestem dumny, że stcja AMC będzie znana jako miejsce powstania tego kultowego serialu. Wielki ukłon w stornę fanów, którzy stworzyli z finału na prawdę wpsólne doswiadczenie - zakończył Collier.

Serial "Breaking Bad", produkowany dla AMC przez Sony Pictures Television miał premierę w 2008 roku. Sama produkcja jak i odtwórcy głównych ról otrzymali liczne nominacje i branżowe nagrody m.in. dla Bryana Cranstona (3 statuetki Emmy) i Aaron Paula (2 Emmy).

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White, którego śmiertelna diagnoza sprowadza na drogę przestępstwa. W serialu występowali m.in.: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte i inni.