Serial "Breaking Bad" powrócił na antenę stacji AMC. Pierwszy z ostatnich ośmiu odcinków zebrał rekordową widownię - 5,9 mln osób. To najlepszy wynik w historii tej produkcji i jednoczesny wzrost liczby widzów o 102 procent w porównaniu z zeszłoroczną premierą sezonu piątego - informuje serwis IGN.

Od zeszłego roku widownia serialu "Breaking Bad" podwoiła się. Specjaliści podkreślają, że to efekt działania mediów społecznościowych i promocji produkcji na nośnikach DVD, Blu-ray i w serwisie Netflix.

"Breaking Bad" ma w tej chwili 3,6 mln widzów w przedziale wiekowym 18-49 lat. W tej kategorii demograficznej lepszy jest jedynie "The Walking Dead" tej samej stacji telewizyjnej.

Pierwszy z ostatnich ośmiu odcinków serialu cieszył się również sporym zainteresowaniem w serwisie Twitter. 400 tys. unikalnych użytkowników opublikowało ponad 759 tys. tweetów na temat produkcji. Wpis Aarona Paula został przesłany przez ponad 25 tys. użytkowników serwisu.

It's so close I can almost taste the meth#BreakingBad

— Aaron Paul (@aaronpaul_8) August 11, 2013

Głównym bohaterem serialu "Breaking Bad" jest nauczyciel chemii Walter White, którego choroba nowotworowa i nieciekawa sytuacja finansowa zmusza do rozpoczęcia produkcji metamfetaminy. Produkcja AMC jest uznawana za jeden z najlepszych seriali w historii telewizji i przyniosła twórcom sześć nagród Emmy oraz cztery nominacje do Złotego Globe'a.