Dwunasty krążek Pet Shop Boys „Electric”, który dwa miesiące temu ujrzał światło dzienne, pokazał, że Neil Tennant i Chris Lowe poważnie myślą o zawładnięciu dyskotekowymi parkietami.

Spora część numerów z tego albumu to idealne imprezowe podkłady. O tym, że się sprawdzają, świadczą liczne filmy z koncertów z obecnej trasy, które można znaleźć w internecie. Publika tańczy cały występ jak w najlepszych dyskotekach Ibizy. Jeżeli do tanecznych numerów z „Electric” dorzucimy największe klasyki zespołu, które Pet Shop Boys mają w aktualnej setliście, to robi się wyjątkowe wydarzenie koncertowe. A Pet Shop Boys grają chociażby wykonywane wcześniej przez takie tuzy jak Elvis Presley czy Willie Nelson „Always on My Mind”. Poza tym swój pierwszy hitowy singiel „West End Girls”, „Suburbia” z 1986 roku i „Domino Dancing” z albumu „Introspective”.

Nie brakuje także przeboju lat 90. „Go West” – ich wariacji na temat numeru Village People nagranego pod koniec lat 70. W ramach trasy promującej „Electric” zespół zawita w najbliższą środę do trójmiejskiej Ergo Areny. Będzie to ich trzecia wizyta w naszym kraju i jedyny występ podczas obecnego touru. Hitom Pet Shop Boys oraz nowym numerom towarzyszy wyjątkowa oprawa wizualna. Gra świateł, ciekawe rozwiązania logistyczne sceny, futurystyczne stroje Neila Tennanta oraz Chrisa Lowe’a i kilkukrotne wejścia tancerzy. Oto co Pet Shop Boys oferują w swoim koncertowym menu.

Pet Shop Boys | Gdańsk/Sopot, Ergo Arena | środa, godz. 20.00