Chuck Palahniuk oficjalnie potwierdził informację, która po raz pierwszy pojawiła się w trakcie festiwalu Comic-Con. Powstaje kontynuacja powieści "Fight Club" ("Podziemny krąg") ... w formie noweli graficznej.

Autorskie spotkanie z fanami podczas festiwalu Comic-Con w San Diego poświęcone było promocji najnowszej powieści "Doomed". W trakcie panelu z udziałem innych autorów (D.C. Piersona, Patricka Rothfussa, Cory'ego Doctorowa, Austina Grossmana i Robyna Schneidera) Palahniuk stwierdził, że rozpoczyna pracę nad kontynuacją powieści "Fight Club", która przybierze formę noweli graficznej. Teraz informacja znalazła potwierdzenie na oficjalnej stronie pisarza.

"Jeśli chodzi o komiks, to prawda" - pisze autor w mailu opublikowanym na chuckpalahniuk.net. "Chelsea Cain zapoznaje mnie z artystami i twórcami Marvela, DC i Dark Horse, którzy przeprowadzą mnie przez ten proces. Najprawdopodobniej będzie to seria, której akcja będzie miała miejsce 10 lat po zniknięciu Tylera Durdena. Tym razem to Tyler jest narratorem opowieści i właśnie szykuje się do powrotu. Jack nie zdaje sobie z tego sprawy. Marla jest znudzona. Ich małżeństwo walczy z podmiejskim znudzeniem, do momenty gdy Tyler porywa ich syna a Jack musi wrócić do świata Mayhem. Oczywiście będzie to bardzo mroczna historia."

"Fight Club" z 1996 roku to najbardziej znana książka amerykańskiego pisarza. Na jej podstawie trzy lata później David Fincher nakręcił film z Edwardem Nortonem i Bradem Pittem w rolach głównych. Palahniuk napisał kilkanaście powieści, krótkie opowiadania i trzy książki non-fiction. Najnowsza powieść autora nosi tytuł "Doomed".