Sympatię telewidzów zdobył jako prowadzący teleturniej "Jeden z dziesięciu", w którym pojawia się od 1994 roku w publicznej telewizji. Jest komentatorem pokazów lotniczych, pilotuje samoloty i śmigłowce. Z wykształcenia inżynier elektronik, z zamiłowania radiowiec.

Z Polskim Radiem jest związany od 1964 roku, najpierw z Programem Trzecim, a od lat 70. z Radiową Jedynką. Wraz z Andrzejem Matulem, Mieczysławem Marciniakiem i Piotrem Sadowskim tworzył w 1973 roku audycję na żywo "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym. Dużą popularność przyniosło "Lato z Radiem", po raz pierwszy nadane 1 lipca 1971 roku.

W latach 70. Sznuk był jednym z prowadzących telewizyjne Studio 2, nadawane początkowo w Programie Drugim, a potem - Pierwszym TVP. Dwukrotnie prowadził koncerty Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w latach 80. był współgospodarzem Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Do końca kwietnia 2007 roku w Radiowej Jedynce prowadził audycję "Niedziela - dziesiąta z hakiem".

Od kilku lat Tadeusz Sznuk komentuje Piknik Lotniczy w Płocku oraz Mazury AIRSHOW w Giżycku. Razem z Radosławem Brzózką prowadził Air Show 2009 w Radomiu.

Tadeusz Sznuk urodził się 16 lipca 1943 roku w Kielcach. Ukończył elektronikę na Politechnice Warszawskiej. W 1959-1964 był lektorem i reporterem Rozgłośni Harcerskiej.

Startował w wyborach do Senatu w 1989 roku, jako kandydat niezależny wysunięty przez grupę dziennikarzy "Sygnałów dnia" i techników Polskiego Radia. Był wielkim orędownikiem odbudowy masztu radiowego w Konstantynowie koło Gąbina.

Jest laureatem wielu nagród, między innymi Złotego i Diamentowego Mikrofonu Polskiego Radia. W 2002 roku otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej, a w 2013-tym uhonorowano go Telekamerą w kategorii osobowość telewizyjna.

Tadeusz Sznuk został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z okazji 40. rocznicy "Sygnałów Dnia" Tadeusz Sznuk podkreślał, że audycja ta powstała głównie z myślą o słuchaczach, a to w realiach PRL było nowatorskim ujęciem. Twórcy programu znaleźli miejsce na komentarze słuchaczy w formie listów do redakcji czytanych na antenie, a także na rozmowy w studiu na żywo. Dziś poranne bloki programowe to codzienność stacji radiowych i telewizyjnych.