Od roli roztargnionej kucharki w serialu "Kochane kłopoty", przez postać walczącej z nadwagą nauczycielki w sitcomie "Mike i Molly", aż po przełomowy występ na dużym ekranie jako miłośniczka zapasów o wyjątkowo rozbuchanym libido w komedii "Druhny" - tymi rolami Melissa McCarthy zdobyła uwielbienie widzów i uznanie krytyków na całym świecie. Wisienką na torcie w jej dotychczasowej karierze jest tytuł najlepszej aktorki komediowej dekady, jaki przyznał jej portal filmowy IMDb (Internet Movie Database).

42-letnią aktorkę redakcja pochwaliła za odwagę w doborze kolejnych ról, przekraczanie granic komediowych przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku oraz jej wrodzoną zuchwałość, która sprawia, że McCarthy jest zabawna nie tylko na ekranie, ale i poza nim.

Melissa McCarthy wyprzedziła w zestawieniu najzabawniejszych aktorek dekady takie gwiazdy, jak: Meryl Streep (trzykrotna laureatka Oscara, doceniona przez IMDb za role w komediach "Mamma Mia!" i "To skomplikowane"), Emma Stone (nominowana do Złotego Globu, znana z filmów "To tylko seks" i "Kocha, lubi szanuje"), Rebel Wilson (zdobywczyni tegorocznej nagrody filmowej MTV za występ w komedii muzycznej "Pitch Perfect"), czy Tina Fey (ulubiona kobieta-komik Ameryki, wielokrotnie nagradzana Emmy m.in. za autorski sitcom "Rockefeller Plaza 30").

Pierwszą dziesiątkę listy uzupełniają: Amy Poehler, Kristen Wiig, Sandra Bullock, Anna Faris i Julia Luis-Dreyfus.