Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones i Channing Tatum to gwiazdy najnowszego filmu Steven Sodenbergha "Panaceum". Ten psychologiczny thriller pojawi się w polskich kinach 19 kwietnia.

Bohaterami "Panaceum" są zakochani w sobie po uszy Emily i Martin. Młodzi, piękni i przeraźliwie bogaci. Mają wszystko, co tylko można kupić.

Pewnego dnia ich życie staje się koszmarem. Martin trafia do więzienia za przekręty finansowe, a Emily popada w głęboką depresję. Przez cztery lata w małym mieszkaniu na Manhattanie kobieta czeka na ukochanego będąc jednocześnie pod opieką psychiatry. Gdy Martin wraca, niewiele się jednak zmienia. Emily jest o krok od hospitalizacji, a jej ostatnią deską ratunku mogą być dostępne na rynku od niedawna, nowe środki antydepresyjne. Kobieta decyduje się je zażyć, co sprawia, że życie jej oraz wszystkich dookoła ulegnie brutalnej zmianie...

"Pamiętam historię z pierwszych stron gazet o psychiatrze, który chciał zlecić jednemu ze swoich pacjentów, przestępcy z wyrokiem, zabicie swojej kochanki. Kiedy pacjent poszedł na policję, nikt mu nie uwierzył, bo przecież był ewidentnie szalony. Opowiedziana w naszym filmie historia jest zupełnie inna, ale jest również pełna zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń, które nie pozwolą widzom być pewnym tego, co widzą i słyszą; wierzyć moralności stojącej za niektórymi poczynaniami głównych bohaterów" - mówi scenarzysta filmu Scott Z. Burns.

W obsadzie "Panaceum" znalazła się plejada gwiazd: Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones oraz Channing Tatum.

Za reżyserię, zdjęcia i montaż odpowiada Steven Sodenbergh.