Popularny serial młodzieżowy "Veronica Mars" zostanie przeniesiony na duży ekran dzięki... finansowemu wsparciu widzów. Wielbiciele przygód młodej pani detektyw w ciągu zaledwie 12 godzin wpłacili na produkcję filmu ponad 2 miliony dolarów w serwisie Kickstarter.

Widzowie popularnego serialu "Veronica Mars" zjednoczyli siły, by wskrzesić ulubioną bohaterkę. Dzięki datkom fanów powstanie kinowa wersja przygód studentki amerykańskiego college'u, która po zajęciach... rozwiązuje zagadki kryminalne. Wierna widownia w ciągu niespełna doby wpłaciła aż 2 miliony dolarów na produkcję filmu kinowego, bazującego na serialu.

Kampania "The Veronica Mars Movie Project" w serwisie Kickstarter rozpoczęła się w środę z inicjatywy twórcy serialu Roba Thomasa oraz odtwórczyni tytułowej roli - Kristen Bell. Obydwoje od lat starali się pokazać dalsze losy Veroniki Mars na dużym ekranie, lecz wytwórnia Warner Bros. odmawiała sfinansowania projektu. Dzięki dobrowolnym datkom od fanów pierwszy klaps na planie padnie już latem tego roku.

Hojność wielbicieli serialu wynagrodzona zostanie nie tylko powstaniem samego filmu. Wszyscy, którzy wsparli produkcję kinowej wersji "Veroniki Mars", będą na bieżąco informowani o postępach w realizacji projektu - otrzymają możliwość wglądu w scenariusz, będą mogli zajrzeć na plan zdjęciowy, a nawet wystąpić w roli statystów.

Serial "Veronica Mars" powstał na kanwie niewydanej książki autorstwa Roba Thomasa. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Neptune, w południowej Kalifornii. Tytułowa bohaterka grana przez Kristen Bell to młoda dziewczyna, która idzie w ślady ojca i zostaje prywatnym detektywem, jednocześnie kontynuując studia w college'u. Serial emitowany był przez trzy sezony w latach 2004-2007, zdobywając nominacje do licznych nagród, m.in.: do Satellite Awards, Saturn Awards i Teen Choice Awards.