Swoją debiutancką płytę "Amok" promować będzie w Poznaniu na pierwszym koncercie w Polsce nowy zespół lidera Radiohead Thoma Yorke'a - Atoms for Peace. Koncert zaplanowano na 20 lipca.

Występ odbędzie się w ramach Malta Festival Poznań, wydarzenia, które potrwa między 24 a 29 czerwca. Jak przypomniała rzeczniczka festiwalu Anna Reichel, Thom Yorke już po raz drugi przyjeżdża do Poznania na zaproszenie Malta Festival Poznań. Cztery lata temu odwiedził miasto wraz z Radiohead na koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi.

Razem z Yorke'm, w zespole występują też jeden z najlepszych basistów na świecie - Flea z Red Hot Chilli Pepers, długoletni producent Radiohead - Nigel Godrich, perkusista - Joey Waronker, znany ze współpracy m. in. z R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista - Mauro Refosco, który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno.

"Muzycy spotkali się pod koniec 2009 r. z inspiracji Yorke'a. We wrześniu 2011 r. pojawiły się informacje o pracach nad albumem, a rok później >>Atomsi<< wypuścili na iTunes singla +Default+" - po Reichel.

Wydany pod koniec lutego debiutancki album zespołu zebrał doskonałe recenzje, a w tydzień po wejściu na rynek, zajął 5 miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100 - najwyższe wśród nowości.

"Ogłoszenie pierwszej europejskiej trasy Atoms for Peace wywołało falę entuzjazmu zarówno wśród fanów poszczególnych muzyków tworzących nową supergrupę jak i ich macierzystych zespołów. Tym bardziej cieszy, więc fakt, że Malta Festival Poznań jest częścią tej trasy" - powiedziała rzeczniczka imprezy.

To nie jedyna gwiazda, która wystąpi na Malta Festival Poznań. 28 czerwca w stolicy Wielkopolski zagra niemiecki zespół Kraftwerk. Będzie to pierwszy i jedyny występ 3D tej grupy w Polsce.