Sezon nagród filmowych w pełni. Choć te powszechnie uznane za najważniejsze, czyli Oscary zostały już rozdane, inne wyróżnienia wciąż czekają na chwilę, kiedy trafią w dłonie gwiazdy Hollywood.

Stacja MTV, mimo iż kojarzona powszechnie z muzyką (a od kilku lat także z programami typu reality show), nie zapomina o branży filmowej. Tym, co odróżnia statuetki MTV Movie Awards od innych trofeów filmowych są... kategorie, w jakich są przyznawane. Widzowie MTV nagradzają nie tylko najlepsze filmy i ich główną obsadę, ale wybierają także najlepsze ekranowe pocałunki, walki a nawet sceny, w których gwiazdy pojawiają się bez koszuli. W tym roku na najwięcej, bo aż siedem statuetek w tych nietypowych kategoriach szanse mają: komedia "Ted" i western "Django"

Filmy Setha McFarlane'a i Quentina Tarantino powalczą o uznanie widzów m.in. w kategorii najlepszego filmu roku, najlepszej pary na ekranie, najlepszej ekranowej bójki, najlepszego pocałunku i najbardziej zdumiewającej sceny. Tuż za nimi uplasował się "Poradnik pozytywnego myślenia" z sześcioma nominacjami oraz "Mroczny rycerz powstaje" z pięcioma.

Przeczytaj recenzję Teda

Przeczytaj recenzję Teda

źródło: Materiały Prasowe

Laureatka Oscara Jennifer Lawrence nie umknęła uwadze stacji MTV - gwiazda otrzymała nominację dla najlepszej aktorki za rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia". Konkurują z nią Mila Kunis ("Ted"), Anne Hathaway ("Les Miserables - Nędznicy"), Emma Watson "("Charlie") i Rebel Wilson ("Pitch Perfect"). Wilson pojawi się na ceremonii wręczenia MTV Movie Awards nie tylko jako nominowana; wystąpi też w roli gospodyni wieczoru.

MTV, idąc z duchem czasu, postanowiła wprowadzić dwie nowe kategorie. Popularność musicali doprowadziła do powstania kategorii "Najlepsza sekwencja muzyczna", zaś coraz częstsze plebiscyty na najseksowniejszego aktora, zainspirowały kategorię "Najlepszy występ na ekranie bez koszuli".

Przeczytaj recenzję Django

Przeczytaj recenzję Django

źródło: Materiały Prasowe

Zwycięzców MTV Movie Awards wybiorą widzowie w głosowaniu internetowym. Statuetki w formie pozłacanego kubka popcornu wręczone zostaną podczas uroczystej gali w Los Angeles 14 kwietnia.