Idol nastolatek - kanadyjski piosenkarz Justin Bieber po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Koncert gwiazdy muzyki pop odbędzie się 25 marca w hali Atlas Arena w Łodzi - poinformowali organizatorzy koncertu z agencji Prestige MJM.

Łódzki koncert będzie niespodzianką dla fanów artysty - pierwotnie w tym terminie miał on wystąpić w Lyonie.

Justin Bieber jest jednym z najbardziej popularnych piosenkarzy muzyki pop. W listopadzie 2009 roku ukazał się pierwszy mini-album tego kanadyjskiego artysty, który odniósł ogromny sukces na całym świecie. Płyta "My World" bardzo szybko pokryła się platyną, a jej sprzedaż w Stanach Zjednoczonych przekroczyła milion egzemplarzy.

Bieber stał się pierwszym w historii artystą, którego siedem piosenek z debiutanckiej produkcji było notowanych na liście Billboard Hot 100. Pierwszy album studyjny Kanadyjczyk wydał rok później. Płyta "My World 2.0." była numerem jeden w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku innych krajach.

Justin Bieber to nie tylko gwiazda muzyki pop, ale także czołowa postać światowego show biznesu. W 2011 roku Forbes umieścił go na 2. miejscu listy najlepiej opłacanych artystów, którzy nie ukończyli jeszcze 30. roku życia - w rok zarobił aż 53 miliony dolarów. Już dwa lata później Forbes umieścił go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show biznesu. Roczny dochód Biebera szacuje się na około 55 milionów dolarów.

Bieber od pewnego czasu jest również uważany za króla sieci. Kanadyjczyk ma 43 milionów fanów na Facebooku, a jego profil na Twitterze śledzi ponad 22 mln osb. Największą furorę robi jednak na YouTubie. Filmy z jego udziałem zanotowały łącznie prawie trzy biliony wyświetleń. W 2012 roku artysta otrzymał Billboard Music Award for Social Artist of the Year.

Szczegóły sprzedaży biletów na łódzki koncert Biebera zostaną podane wkrótce na stronie www.imprezyprestige.com. oraz www.ticketpro.pl.