Brytyjski wokalista i gitarzysta Eric Clapton przygotował nowy album studyjny zatytułowany "Old Sock". Tym razem artysta obok premierowego materiału zaprezentuje własne interpretacje utworów takich gwiazd, jak J.J. Cale, Peter Tosh czy Taj Mahal. Premiera albumu - 12 marca.

Na swoim 21. albumie studyjnym Eric Clapton postanowił zmierzyć się z kompozycjami, które uformowały jego artystyczną osobowość. Od nostalgicznych standardów z lat 30., poprzez reggae i soul, aż po klasycznego rocka, każda z wybranych kompozycji reprezentuje poszczególne etapy poznawania muzyki przez artystę, który dziś należy do światowej czołówki. "Eric Clapton dysponuje niezwykłą umiejętnością natychmiastowego rozpoznawania wartościowej muzyki i talentem do jej interpretacji" - przekonuje wydawca płyty "Old Sock". Na krążku obok "utworów przeszłości" znajdzie się także miejsce dla dwóch nowych autorskich kompozycji samego Claptona.

W studiu Clapton otoczył się grupą znakomitych współpracowników. Poza wieloletnimi instrumentalistami, Stevem Gaddem, Williem Weeksem i Chrisem Staintonem, na albumie "Old Sock" usłyszeć będzie można również: Chakę Khan, J.J. Cale'a, Steve'a Winwooda oraz Paula McCartneya.

Premiera płyty "Old Sock" planowana na 12 marca, zainauguruje obchody 50-lecia pracy artystycznej Erica Claptona, które przeniosą się do hal koncertowych na całym świecie. Wielka jubileuszowa trasa koncertowa Claptona nie ominie Polski - muzyk zagra 7 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.

Eric Clapton urodził się 30 marca 1945r. w Ripley w Anglii. Od najmłodszych lat zafascynowany był muzyką bluesową. W wieku 13 lat rozpoczął grę na gitarze. Po ukończeniu szkoły Eric ukończył jednoroczny kurs w roku 1962 w Kingston College of Art. Mniej więcej w tamtym okresie zaczął grywać na ulicach Londynu. Od 1963r. do 1965r. był członkiem zespołu The Yardbirds a w latach 1966-1968 grał w grupie Cream. Solową karierę rozpoczął w 1970r. W 2003r. Clapton został kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego a w 2011r. trafił na drugą pozycję zestawienia najlepszych gitarzystów wszech czasów, przygotowanego przez magazyn "Rolling Stone". Jego działalność muzyczna została nagrodzona aż 17 statuetkami Grammy.