Joseph Gordon-Levitt wystąpi w filmie reżyserowanym przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera "Sin City: A Dame To Kill For" - informuje serwis Deadline.

Joseph Gordon-Levitt znany z takich filmów jak "Incepcja", "Hesher", "Mroczny Rycerz powstaje" i "Looper - Pętla czasu" wystąpi w kolejnej odsłonie adaptacji komiksów "Sin City". Film współreżyserują - Roberta Rodriguez i autor pierwowzoru Frank Miller. Gordon-Levitt zarga Johnny'ego (pierwotnie rolę miał przyjąć Johnny Depp) i dołączy do listy aktorów, na której są m.in.: Mickey Rourke, Clive Owen, Bruce Willis, Rosario Dawson. Do obsady ma dołączyć, według informacji Deadline, Jods Brolin.

Tym samym nie sprawdzają się plotki o udziale młodego aktora w planowanej przez Marvel Studios adaptacji serii komiksów "Guardians Of The Galaxy".
"Sin City: A Dame To Kill For" to kontynuacja filmu "Sin City". Produkcja z 2005 roku zarobiła na całym świecie około 160 mln dolarów przy budżecie na poziomie 40 mln. Film był nominowany m.in. do Złotej Palmy, Złotej Kaczki i Satelity.

Marcin Rybicki