Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie (MTM) zaprasza w niedzielę najmłodszych widzów wraz z rodzicami do udziału w specjalnym, teatralnym wydarzeniu "Mikołajki z Awanturą w mollDurze online" - poinformowała PAP Agnieszka Kowacka z MTM.

Jak wyjaśniła Kowacka, "tytułowy mollDur to muzyczny, wyimaginowany świat głównej bohaterki Wioli, która, przemierzając go, spotyka na swojej drodze różne postacie, m.in.: knującą Baba Jagę, krasnoludki, szalonego Białego Królika, króla Harmoniusza".

"Każde takie spotkanie, to zabawna przygoda i niesie ze sobą pouczającą lekcję. A co się wydarzy, kiedy do krainy zawita Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, a na scenie pojawi się śnieg?" - napisano w przesłanej informacji. "Nie zabraknie animacji, zabawy, piosenek i rozmów z mieszkańcami mollDura" - zapowiedziano.

Jest to muzyczna bajka, pełna kolorów i dynamiki. "Bajka z morałem, która uczy tolerancji, akceptowania różnorodności. W zabawny sposób pokazuje, że każdy jest inny, ale sobie równy" - czytamy na stronie MTM.

Jak podkreślono, "Awantura w mollDurze" to także edukacyjna podróż, podczas której młody widz poznaje charakterystyczne style, gatunki muzyczne i instrumenty.

Reżyseria - Agnieszka Płoszajska. Występują: Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Zuzanna Makowska, Karol Osentowski, Sylwia Przetak, Kamil Zięba. Prowadzenie – Weronika Szczurowska (Happy Dance Studio).

Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://www.mteatr.pl/pl/awantura-w-molldurze-slider.

Bilety dostępne są na platformie www.live.bilety24.pl.

Początek "Mikołajek z Awanturą w mollDurze online" wydarzenia - 6 grudnia o godz. 12.