Prezentowane na festiwalu w Wenecji "Cząstki kobiety" Kornela Mundruczo o macierzyństwie, samotności i utracie najbliższej osoby będzie można oglądać od 7 stycznia na Netfliksie. W filmie wg scenariusza Katy Weber wystąpili m.in. Vanessa Kirby, Ellen Burstyn i Shia LaBeouf.

Informację o dacie premiery serwis streamingowy opublikował razem ze zwiastunem produkcji.

"Cząstki kobiety", najnowsze dzieło pary węgierskich twórców, znanych m.in. z "Księżyca Jowisza" i docenionego w Cannes "Białego Boga", nawiązuje do spektaklu pod tym samym tytułem, który Mundruczo i Weber zrealizowali w TR Warszawa. Głównymi bohaterami filmu są Martha (Vanessa Kirby) i Sean (Shia LaBeouf), młoda para mieszkająca w Bostonie. On pracuje na budowie mostów, ona – w przeszklonym biurze, gdzie koledzy organizują jej baby shower. Będąca w zaawansowanej ciąży kobieta decyduje się na poród w domu. Wybiera zaufaną położną, jednak kiedy nadchodzi moment rozwiązania, w jej miejsce pojawia się nieznana wcześniej bohaterce Eva (Molly Parker). Podczas porodu pojawiają się niespodziewane komplikacje. Gdy pogotowie ratunkowe przyjeżdża na miejsce, dziecko umiera.

W filmie występują także m.in. Ellen Burstyn, Iliza Shlesinger i Sarah Snook. Za muzykę odpowiada Howard Shore. Producentem wykonawczym jest Martin Scorsese.

Światowa premiera "Cząstek kobiety" odbyła się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Pokazywany w konkursie głównym obraz przyniósł Kirby nagrodę dla najlepszej aktorki. "Wierzę, że ten film zachęci widzów do rozmowy i wspierania kobiet, ojców i rodzin, które straciły dziecko. Mam nadzieję, że w obecnym czasie, kiedy znacznie łatwiej dostrzega się różnice niż podobieństwa, ta historia pomoże nam się odnaleźć. Pokaże, że nie jesteśmy sami, nawet jeśli czujemy się samotni. Możemy połączyć się z innymi poprzez ból, a samo to połączenie leczy" - mówiła Kirby, odbierając statuetkę.